Do internetu trafiło kontrowersyjne nagranie, przedstawiające nieudolną interwencję policjantów w Kole w województwie wielkopolskim. Na Facebooku umieścił je jeden z mężczyzn, których próbowali oni wylegitymować. Sprawę skomentował Paweł Kukiz. 

Do grupy mężczyzn rzekomo spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem, wezwany został patrol policji. Sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli. Poproszeni o okazanie dokumentów tożsamości podejrzani, odmówili wykonywania poleceń i zaczęli się awanturować.

Nagrywający całe zdarzenie telefonem mężczyzna zaczął podchodzić do mundurowego, twierdząc, że ten spryskał go gazem pieprzowym. W odpowiedzi na zbliżanie się filmującego, jeden z policjantów wyjął pistolet i począł w niego celować.

– Podczas wykonywanych przez policjantów czynności, osoby nie podporządkowywały się poleceniom wydawanym na podstawie prawa, stawiały bierny opór oraz agresywnym zachowaniem usiłowały wpłynąć na postępowanie funkcjonariuszy, co miało na celu odstąpienie przez nich od wykonywanych czynności służbowych oraz oswobodzenie umieszczonej w pojeździe służbowym ujętej wcześniej osoby. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz ręcznego miotacza chemicznych środków obezwładniających. Zatrzymana została jedna osoba, a w toku dalszych działań, zatrzymano kolejne dwie – poinformowała st. sierż. Weronika Czyżewska, rzecznik prasowy miejscowej Policji.

Do sprawy w ostrych słowach odniósł się na Facebooku poseł na Sejm, Paweł Kukiz. Udostępnił nagranie całej awantury, skrytykował on działania policjantów oraz ministra Jarosława Zielińskiego.

 Wierzyć się nie chce…. Nie wiem o co tam chodziło więc oceniać nie będę (kto miał rację a kto nie, etc) ale całe to zdarzenie świadczy o tym, że Państwo wciąż jest teoretyczne. Panie Zieliński… Przed wojną minister za PP odpowiedzialny to po takich „akcjach” – od Wrocławia zaczynając – w łeb by sobie strzelił. A nawet po wojnie partyjni koledzy z PZPR Piotrowicza odpowiedzialni za Milicję zmuszeni byliby do dymisji w trybie natychmiastowym. A Pan trwa. Na naszą zgubę. Prędzej czy później zapłacicie za to, co zrobiliście z Polską Policją. POPiSowa cenę. Dobranoc – napisał na Facebooku lider Ruchu Kukiz’15.

https://www.youtube.com/watch?v=4OC5nusbWQ4

...

Zobacz również