Paweł Kukiz już od pewnego czasu ostro uderza w partię rządzącą. Nic dziwnego, skoro wśród proponowanych ostatnio zmian są też takie, które mogą wyeliminować muzyka ze sceny politycznej. Tym razem nie wytrzymał.

Kukiz od samego początku, kiedy wszedł w politykę, opowiadał się przeciwko partiom politycznym. Dlatego też jego komitet wyborczy nigdy nie stał się partią, zaś w parlamencie posłowie zasiadają z ramienia stowarzyszenia. Ostatnio jednak coraz częściej mówi o tym, że może być zmuszony założyć partię.

– Być może będziemy zmuszeni, by założyć partię. Patrzę z niepokojem na to, co robi partia władzy przy ordynacji wyborczej, na te zapowiedzi. Rozpatruję taką okoliczność, że trzeba będzie partię założyć, by nie obudzić się z ręką w nocniku, kiedy prezes Kaczyński stwierdzi, że w wyborach samorządowych mogą brać udział tylko podmioty partyjne – zapowiadał Kukiz już wcześniej.

Mimo uspokajających głosów ze strony partii rządzącej Kukiz wcale nie przestał się niepokoić. Wręcz przeciwnie, wygląda bowiem na to, że proponowane zmiany formalnie nie uniemożliwią komitetom niepartyjnym start w wyborach. Faktycznie jednak mogą odciąć je od władzy np. przez zmianę kształtu i liczby okręgów wyborczych. W związku z tym Paweł Kukiz ostrzegł PiS, grożąc wielkimi manifestacjami i wyprowadzeniem ludzi na ulicę.

– W tej chwili zmieniają ordynację wyborczą w taki sposób, żeby na scenie politycznej został tylko PO-PiS, eliminując takie podmioty jak Kukiz 15, PSL, SLD, Razem, ruchy narodowe itd. Zapowiadam PiS-owi jedną rzecz: podniesiecie rękę tylko na wolność, to ludzie na ulicę wyjdą. To wam gwarantuję. Choćbym miał z Zandbergiem razem stanąć – podkreślił Kukiz, słynący z niechęci do skrajnie lewicowej partii.

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!


Ile żon może mieć muzułmanin? Szok! 10 zaskakujących faktów o islamie

Źródło: DoRzeczy

...

Zobacz również

Zobacz również