kukiz
Fot. Youtube.com/TVP INFO
Wiadomości Pikio - 25 Października 2015

Kukiz: narodził się ruch, który przywróci państwo obywatelom

Tuż po ogłoszeniu wstępnych, sondażowych wyników wyborów parlamentarnych, zgodnie z którymi Kukiz'15 będzie trzecią siłą polityczną, lider formacji, Paweł Kukiz nie krył radości i zapowiedział, że to początek fundamentalnych zmian Polski.

Kukiz mówiąc o zmianach miał na myśli m.in. cheć uchwalenia nowej konstytucji: Dzisiaj 25 października mamy do czynienia z narodzinami nowego ruchu społecznego, który wkrótce zmieni konstytucję i przywróci państwo obywatelom – powiedział polityk W wywiadzie na gorąco, na pytanie jednego z dziennikarzy, co sądzi o tym, że PiS prawdopodobnie będzie rządził samodzielnie muzyk powiedział, że go to nie martwi, ponieważ jego zdaniem sytuacja taka może wpłynąć na szybsze "zniszczenie partiokracji". Powiedział także, że jego ruch zaczyna tworzyć struktury i dodał: Najpóźniej w ciągu dwóch lat ten system pęknie.My z naszą energią, bez pieniędzy i struktur, jedynie idąc za głosem sumienia zrobiliśmy rzecz niesamowitą - komentował Kukiz i podziękował wyborcom za głosy. Przypomnijmy sondażowe wyniki wyborów wg Ipsos na zlecenie TVP1, TVN24 oraz Polsat News: PiS - 39,1 proc., PO - 23,4 proc., Kukiz'15 - 9,0 proc., Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,1 proc., Zjednoczona Lewica - 6,6 proc., PSL - 5,2 proc., KORWiN - 4,9 proc., Partia Razem - 3,9 proc.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Wp.pl,Onet.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News