Warszawski sąd okręgowy zdecydował, że Paweł Kukiz musi przeprosił Polskie Stronnictwo Ludowe. Polityk wystosował już przeprosiny ale w „swoim stylu”.

W listopadzie zeszłego roku, Paweł Kukiz w jednym z programów w TVN24 komentując jedną z kolejnych afer z udziałem polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, nazwał tę partię „organizacją przestępczą”. Polityk wyraził również wówczas zadowolenie z zatrzymania polityków tej formacji.

Sprawa – na wniosek ludowców – trafiła do sądu, który wydał właśnie wyrok.

 – Sąd nakazał Pawłowi Kukizowi przeproszenie PSL za nazwanie tej partii zorganizowaną grupą przestępczą – poinformowała media rzecznik warszawskiego sądu, dodając, że wyrok zobowiązuje Kukiza do „zaniechania rozpowszechniania informacji, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest zorganizowaną grupą przestępczą oraz, że działa na zasadach podobnych do działania zorganizowanej grupy przestępczej„.

Lider Kukiz’15 musi na własny koszt opublikował w TVN24, TVP Info oraz Super Expressie przeprosiny. Z kolei rzecznik partii Pawła Kukiza poinformował, że polityk odwoła się od wyroku.

Co ciekawe, ledwie światło dzienne ujrzała wiadomość o wyroku, a już do mediów dotarła kolejna informacja. Prokuratura interesuje się kolejnym członkiem PSL, marszałkiem województwa lubelskiego. Według CBA, rozdał on różnym podmiotom 22 miliony dotacji, które im się nie należały. W związku z tym, prokuratura prowadzi śledztwo ws. Sławomira Sosnowskiego. Na razie nie przedstawiono mu zarzutów.

Mimo zapowiedzi o odwołaniu się od wyroku zmuszającego go do przeprosin, Paweł Kukiz skorzystał z okazji i „przeprosił” w swoim stylu Polskie Stronnictwo Ludowe na jednym z portali społecznościowych.

kukiz

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również