Kukiz mocno zszokował: Nie widzę powodu by głosować przeciwko...

Kukiz mocno zszokował: Nie widzę powodu by głosować przeciwko... Źródło: flickr.com wikimedia.org

W piątek sejm rozpocznie głosowanie dotyczące wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Lider ruchu Kukiz'15 zapowiada, że wstrzyma się od głosu, bo nie widzi powodu, by głosować przeciwko Szydło. To mocny szok dla wielu przeciwników PiS, którzy byli pewni, że Kukiz zagłosuje przeciwko partii rządzącej. 

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności został złożony 24 marca przez Platformę Obywatelską, której obecnie przewodzi Grzegorz Schetyna. W swoim wniosku szczegółowo opisali oni zarzuty wobec frakcji rządzącej ze szczególnym uwzględnieniem działań Mateusza Morawieckiego, Piotra Glińskiego oraz Jarosława Gowina.

Do wniosku krytycznie odniósł się Paweł Kukiz, który uważa, że na chwilę obecną nie ma powodów, by głosować przeciwko rządowi, a on sam wstrzyma się od głosu. Jak podkreśla, nie chce działać na rzecz partii Schetyny.

 - W tym cyrku nie mam zamiaru uczestniczyć. Nie widzę powodu, by w tej chwili głosować przeciwko temu rządowi, bo efektem jest wzmacnianie Grzegorza Schetyny, wchodzenie w jakiś jałowy spór w partiokracji, który jest nie do rozwiązania bez zmian ustrojowych. Nie ma takiej opcji, by ten spór rozwiązać bez zmian strukturalnych - mówi.

Piątkowe Obrady będą trwały w godzinach od 9 do 15. Tego samego dnia ma zapaść decyzja.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News