Paweł Kukiz lubuje się w wytykaniu błędów polityków i robi to publicznie, bo na portalach społecznościowych. Tym razem może mieć jednak poważne kłopoty. Jeden ze skrytykowanych działaczy obozu rządowego postanowił zareagować w drastyczny sposób.

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości domaga się od lidera Kukiz’15 przeprosin i wpłaty aż 50 tys. złotych na cele społeczne. Wszystko z powodu wpisu na Facebooku, w którym rzekomo naruszył jego dobra osobiste.

Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki protestowali przeciwko włączeniu jej do Opola. Na miejsce, do Gminnego Ośrodka Kultury, przyjechał wtedy Paweł Kukiz, aby wesprzeć strajkujących. Jaki oskarżył go wówczas o działanie na rzecz obcego interesu.

Jego obecność w GOK była sygnałem, że chce by tereny z Elektrownią Opole były nadal zarządzane przez polityków mniejszości niemieckiej […], wybrał tani poklask i to jeszcze w niemieckim towarzystwie – stwierdził wiceminister.

Na te słowa Kukiz zareagował stwierdzeniem, iż przykre jest dzielenie obywateli RP na narodowości oraz pytaniami, w jakim interesie działa sam Jaki. Wytknął mu kolesiostwo, i wykorzystywanie swojej pozycji w celu ułatwiania życia przyjaciołom, krzywdząc przy tym innych. Wpis został uznany przez sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów za obraźliwy.

– Przykre jest, że dzieli Pan Obywateli RP ze względu na narodowość, pochodzenie. Czy Stowarzyszenie Romów również uważa Pan za zagrożenie? Albo Tatarów polskich? […], rodzina żony wiceszefa resortu sprawiedliwości brała udział w wykupywaniu gruntów na tzw. słupy. Czy prawdą jest, że Pański znajomy duński przedsiębiorca otrzymał od Miasta (Wiśniewskiego) 3-hektarową działkę w opolskiej specjalnej strefie ekonomicznej w zamian za obietnicę zatrudnienia 30 osób, zaś inna firma, gwarantująca zatrudnienie 250 osobom została odprawiona z kwitkiem? – dopytuje się muzyk i poseł.

Wiceminister dał Kukizowi 20 minut na usunięcie publikacji. Ten nie dostosował się, więc złożony został przeciwko niemu pozew sądowy. Środowisko Kukiz’15 broni swojego lidera, twierdząc, że wpis wcale nie miał zamiaru bezpośrednio atakować Patryka Jakiego.

źródło: msn.com

Zobacz również