pjimage(189)
Flickr
Krzysztof Kolasiński - 26 Kwietnia 2017

Kukiz ma już dość PiSu. Wypowiedział im wojnę

Ugrupowanie Pawła Kukiza podczas tej kadencji zdążyło już zaskarbić sobie - zwłaszcza wśród polityków i zwolenników opozycji totalnej - miano przystawki do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były muzyk postanowił udowodnić jednak, że wcale tak nie jest.

Paweł Kukiz w przeszłości nie raz zgadzał się z politykami Prawa i Sprawiedliwości, a szczególnie pochlebnie wyrażał się o działaniach oraz kompetencjach Antoniego Macierewicza. Jednocześnie bardzo krytycznie patrzył na pozostałe ugrupowania opozycyjne, które nazywał ,,totalnymi" i nigdy nie popierał ich projektów w głosowaniach. Teraz jego sympatie wywróciły się jednak o 180 stopni. - Macierewicz osiągnął taki cel, że ja po prostu nie trawię tego człowieka. Nie wiem, jak zachowa się klub, ale ja zagłosuję za jego odwołaniem - skomentował sprawę wniosku złożonego przez Platformę Obywatelską o wotum nieufności wobec szefa MON Paweł Kukiz. Jak widać, nie ma mowy już o sympatii względem Antoniego Macierewicza. Jego nowo odkryta niechęć sięga jednak znacznie dalej. Postanowił iść na wojnę z całym ugrupowaniem Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ obecnie twierdzi, że podejmuje ono ,,samobójcze decyzje" nie tylko dla siebie, ale i całego kraju. Nie jest pewne, czym spowodowana jest nagła przemiana byłego muzyka, ale wielu komentatorów uważa, że kryje się za nią między innymi list, w którym Antonii Macierewicz zarzucił Kukizowi "wpisywanie się w kampanię dezinformacji i nienawiści od miesięcy uprawianej przez największych szkodników sprawy polskiej". Niezależnie od przyczyn zaskakującego posunięcia z pewnością cała opozycja przyklaśnie liderowi Kukiz'15 zdefiniowania siebie na nowo jako wroga obecnej władzy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News