Paweł Kukiz odniósł się do przełożenia spotkania organizowanego przez PO, Nowoczesną i PSL w sprawie rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Lider Kukiz’15 nazwał to kpiną z Polaków. 

Paweł Kukiz nie ukrywał, że wiąże wielkie nadzieje w związku z organizowanym przez resztę opozycji spotkania w sprawie rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jeszcze wczoraj pisał, że liczy na to, że na spotkaniu, która miało się odbyć dzisiaj o 15.00 uda się przekonać opozycję do proponowanych przez niego rozwiązań tj. sędziów Trybunału powinno wybierać ich 2/3 posłów i tzw. „opcji zerowej”, czyli wyborze wszystkich sędziów TK od nowa.

 – Bardzo się cieszę, że Pan Prezes Kaczyński popiera dziś takie rozwiązanie. Mam nadzieję, że jutro uda nam się przekonać PO-N-PSL do takiego rozwiązania. Do zagłosowania za zmianą tych artykułów Konstytucji, które dotyczą Trybunału. Zobaczymy – napisał wczoraj na jednym z portali społecznościowych lider Kukiz’15.

Jak się jednak okazało, opozycyjne formacje tj. Nowoczesna, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiły przełożyć dzisiejsze spotkanie na jutro. Kukiz skomentował to w ostrych słowach.

ZOBACZ TAKŻE – PO-PSL-N. odwołały spotkanie ws. TK w ostatniej chwili. „Sytuacja się zmieniła”

 – Partiokraci robią wszystko, by nie doszło do rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ten system im pasuje, mogą naród nadal doić, oszukiwać, rozkradać i walczyć o swoje partykularne, oligarchiczne interesy. Kpina z Polaków, kpina w wyborców, kpina również z Ruchu Kukiz’15 – powiedział rozgoryczony Kukiz.

Jak również zaznaczył, nie ma zamiaru brać już udziału w przełożonym na jutro spotkaniu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rzeczpospolita

Zobacz również