Formacja Pawła Kukiza przeżywa aktualnie bardzo trudne chwile. Wewnętrzne konflikty personalne, które doprowadzają do ostrych kłótni pomiędzy posłami, a nawet do gróźb karalnych, sprawiają, że lider formacji zagroził swoim odejściem jeśli to wszystko się nie skończy.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” w formacji Pawła Kukiza od kilku miesięcy narastają konflikty pomiędzy posłami. Konflikty personalne, groźby karalne czy zwykłe partyjne wojenki mają być na porządku dziennym.

Najostrzejszym konfliktem ma być ten pomiędzy jednym z posłów i posłanką (informator RP nie chce podawać personaliów). Politycy mieli wdać się w tak zażyłą kłótnię, że z ust posła padły poważne groźby karalne. Mimo, że formacja chce to ukryć, by nie wywoływać skandalu, to posłanka przymierza się do złożenia zawiadomienia do Sejmowej Komisji Etyki w tej sprawie. Jeśli to zrobi to – jak przekonuje jeden z posłów Kukiz’15 – może to być koniec tej formacji.

Skrajnie nieprzyjemna atmosfera w partii Pawła Kukiza jest tak duża, że zagroził on swoim posłom odejściem z polityki, jeśli nie przestaną się skupiać na wewnętrznych wojenkach partyjnych i konfliktach personalnych, które skutecznie przysłaniają im powody, dla których znaleźli się w parlamencie.

 –  Szef daje do zrozumienia, że jeśli nic się nie zmieni, rzuci to wszystko – twierdzi rozmówca Rzeczpospolitej.

W tym celu odbył się niedawno „integracyjny wyjazd” całego klubu, na którym posłowie mieli zostawić konflikty i spory za sobą. Nic to jednak nie dało.

Jak również zauważa dziennik, wewnętrzne konflikty i wojenki to nie jedyny problem Kukiz’15. Na jednym z ostatnich posiedzeń klubu, zaprezentowano badania sondażowe, według których w zastraszającym tempie wyborcy z największych miast odchodzą od Kukiza.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: rzeczpospolita

...

Zobacz również