Rozpoczął się konflikt pomiędzy Pawłem Kukizem a Kornelem Morawieckim, który postanowił opuścić klub Kukiz’15. Marszałek senior zaatakował muzyka w rozmowie z mediami zarzucając mu, że ten nie spotkał się z nim, by wyjaśnić sprawę. Kukiz miał mu z kolei zarzucić, że zależy mu tylko na karierze syna, wicepremiera w rządzie Beaty Szydło. 

Gorące posiedzenie klubu Kukiz’15 odbyło się po sejmowym głosowaniu nad kandydaturę prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Sześciu posłów Kukiza wyłamało się z planu, by wyjąć karty do głosowania i wraz z Platformą Obywatelska oraz .Nowoczesną zablokować wybór. To właśnie podczas tego głosowania posłanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego.

Marszałek senior uważa, że w sporze o Trybunał Konstytucyjny to PiS ma rację i nie spodobało mu się dołączenie klubu Kukiz’15 do opozycji w tej kwestii. Przekonywał, że PiS wprowadza dobre zmiany, mimo popełniania błędów.

Newsweek dowiedział się, że Paweł Kukiz emocjonalnie zareagował na tłumaczenie się Kornela Morawieckiego.

– Pierd*l się Kornel, zależy ci tylko na karierze syna! – powiedział muzyk, co potwierdziły dwa źródła, zaś dyrektor biura klubu odmówił komentarza.

O co chodzi z ową karierą? Syn Kornela Morawieckiego, Mateusz, jest wicepremierem w rządzie Beaty Szydło.

Awanturę na posiedzeniu klubu potwierdził poseł Marek Jakubiak, który został zaatakowany za stwierdzenie, iż posłowie skupieni wokół Morawieckiego zachowali się nielojalnie. Twierdzi jednak, że atak w jego stronę i sugerowanie jego związków z WSI to kwestia emocji i nie żywi urazy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: newsweek

...

Zobacz również