Kukiz'15 OFICJALNIE znika! Lider zrozpaczony, marzenia legły w gruzach

Kukiz'15 OFICJALNIE znika! Lider zrozpaczony, marzenia legły w gruzach

To jest niezwykle zaskakująca informacja, jednak prawdziwa. Stowarzyszenie Kukiz'15 oficjalnie znika. Ta sytuacja doprowadza do rozpaczy lidera, który liczył na porozumienie ponad podziałami.

Przestają oficjalnie istnieć struktury Stowarzyszenia Kukiz'15 w województwie podlaskim. Do dymisji podał się prezes lokalnych struktur, Daniel Purwin. Oficjalnie ogłoszono to, co było faktem od wielu tygodni. Stowarzyszenie Kukiz 15 przestało istnieć na Podlasiu.

Kukiz'15 oficjalnie znika na Podlasiu

Na konferencji prasowej Daniel Purwin oraz Marcin Zabłudowski - liderzy podlaskiego stowarzyszenia ogłosili rezygnacje z pełnionych wcześniej funkcji. - W październiku 2016 roku zostałem wybrany na przewodniczącego Stowarzyszenia Kukiz'15 w województwie podlaskim, a dzisiaj chciałbym oficjalnie złożyć rezygnację z pełnienia tej funkcji – przekazał mediom Purwin w trakcie konferencji prasowej. ZOBACZ TAKŻE: Smutny koniec legendy Kornela Morawieckiego. „Stołki od syna za ucieczkę od Kukiza” - Nie płacone są składki, odeszło wielu członków, co formalnie oznacza, że stowarzyszenie nie ma prawa istnieć - dodał.

Przyczyny znacznie bardziej tajemnicze

Wszystko to jest prawdą, lecz nie całą. Otóż okazuje się, że zarówno Purwin, jak i Zabłudowski to wieloletni współpracownicy posła Andruszkiewicza, który do parlamentu dostał się z listy Kukiz'15, obecnie zaś jest posłem koła Wolni i Solidarni. Jak widać, naturalną koleją rzeczy jest ich rozbrat ze środowiskiem Pawła Kukiza, po tym jak ich wieloletni kolega z Młodzieży Wszechpolskiej Andruszkiewicz opuścił klub. Zapytani o swoją  polityczną przyszłość, próbowali odpowiedzieć wymijająco.  - Na pewno będziemy wystawiać kogoś czy to w wyborach samorządowych, czy w wyborach do parlamentu i europarlamentu. Czy to będzie razem ze Zjednoczoną Prawicą czy to będą oddzielne listy? Myślę, że to będzie już decyzja posła Andruszkiewicza - zapowiedział Zabłudowski. ZOBACZ TAKŻE: Opozycja załamana! Przywódca odchodzi i idzie do… PiS Sprawa zatem wydaje się jasna. Panowie Purwin i Zabłudowski próbują tłumaczyć się wyborcom, podczas gdy powody likwidacji struktur na Podlasiu są zwyczajnie jasne. To nie liczba członków czy płacenie składek, ale współpraca z konkretnymi ludźmi - a co za tym idzie - partiami ma znaczenie. ZOBACZ TAKŻE: Andruszkiewicz apeluje do Dudy: Zabierz Lewandowskiemu order! Źródło: Do rzeczy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News