Koniec z długotrwałym szorowaniem piekarnika. Prosty trik sprawi, że będzie czyścił się sam, gdy Ty będziesz odpoczywać

Koniec z długotrwałym szorowaniem piekarnika. Prosty trik sprawi, że będzie czyścił się sam, gdy Ty będziesz odpoczywać Źródło: unsplash / Le Creuset

Kuchnia marzeń zdaniem wielu osób powinna lśnić czystością. Często zabrudzenia piekarnika są niezwykle trudne do usunięcia. Już teraz możesz się ich pozbyć bardzo prostymi sposobami. Mogą wydać się zaskakujące, jednak naprawdę działają.

Kuchnia to podstawa, jeżeli chodzi o gotowanie. Oprócz posiadania należytego wyposażenia powinna być również czysta. Niestety największy problem podczas sprzątania kuchni na błysk sprawiają piekarniki. To może być prawdziwa zmora. Na szczęście są na to niezawodne sposoby, aby twoja kuchnia mogła lśnić.

Uciążliwy bród od teraz będzie tylko wspomnieniem

Czysta kuchnia to jedna z podstaw udanego gotowania. Nie da się ukryć, że brudny piekarnik może popsuć smak potraw, nad którymi się trudziliśmy. Tego typu zabrudzenia mogą również wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie. Przypalony tłuszcz zbierający się na kuchence nie jest niczym przyjemnym.

Producenci środków czystości prześcigają się w promocji swoich produktów. Niestety po ich zastosowaniu możemy się spodziewać nieprzyjemnego "chemicznego" zapachu. Istnieje również szansa, że tym aromatem przesiąkną przygotowywane przez nas dania. Dzięki prostym i niedrogim sposobom na czyszczenie zabrudzeń tego typu zapachy przejdą do historii w sposób przyjazny dla naszego zdrowia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kuchnia lśniąca czystością

W tym tekście znajdziesz dwa sposoby na pozbycie się zabrudzeń z piekarnika. Niejedna osoba może być nimi zaskoczona. Warto nadmienić, że są one zdecydowanie mniej szkodliwe dla środowiska od silnych detergentów. 

Pierwszy sposób jest przeznaczony do mniejszych zabrudzeń. Można się ich pozbyć dzięki mieszance octu i wody. Ciecze należy wymieszać w proporcji 1 do 1. Przygotowaną "miksturą" nasączamy ścierkę i czyścimy zabrudzony piekarnik. W ten niedrogi sposób, bez detergentów, można skutecznie pozbyć się brudu, który powstaje podczas gotowania. Kolejna broń w walce z kuchennymi nieczystościami idealnie sprawdzi się przy mocnych zabrudzeniach.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają oficjalne SMS-y z ostrzeżeniem. Sytuacja pogarsza się z każdą godziną

2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

Drugi sposób, na to by kuchnia lśniła czystością, polega na przygotowaniu cieczy będącej mieszanką sody oczyszczonej oraz wody lub octu. Napełnij szklankę w 1/4 sodą oczyszczoną. Następnie dolej do niej tyle wody lub octu, aby powstała ciecz była gęsta. Powstałą substancję postawiamy na 30 minut. Po upływie tego czasu owalnymi ruchami rozprowadzamy mieszankę wewnątrz piekarnika. Po wykonaniu tej czynności całość przecieramy do sucha, pozbywając się uciążliwych zabrudzeń. W ten sposób skutecznie zadbasz o czystość w swojej kuchni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy wylewu krwi do mózgu. Każdy powinien je znać
  2. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Rasnovie? Transmisja w tv i online. Dwie złe wiadomości dla kibiców
  3. Zgarniesz od państwa nawet 10 tysięcy złotych. Mało kto wie, że wystarczy jedna rzecz
  4. Odebrała synka ze żłobka i natychmiast zabrała go do szpitala. Prześwietlenie głowy ujawniło porażającą prawdę
  5. Poznaliśmy sekretny trik kucharzy na puszyste, aksamitne naleśniki. Sprytne, dzięki niemu będą smakować lepiej niż u Gessler
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News