Dzięki sprytnej sztuczce Twoja zastawa będzie błyszczeć na świątecznym stole. Goście będą pękać z zazdrości

Dzięki sprytnej sztuczce Twoja zastawa będzie błyszczeć na świątecznym stole. Goście będą pękać z zazdrości Źródło: pxhere

Kuchnia, w której przygotowujemy święta, może kryć w sobie wiele przykrych niespodzianek. Na pewno jedną z nich będzie zastawa, która może nie pamiętać już lat swojej świetności. Okazuje się, że jest niebywale sprytny trik, by sprawić, że zastawa będzie błyszczała na świątecznym stole.

Kuchnia w każdym domu pełni rolę miejsca w którym spędzamy znaczną część dnia. Przygotowywanie i jedzenie posiłków sprawia, że w ruch idą sztućce, które przy okazji świąt kładziemy na stole, by goście mogli zjeść przyrządzone przez nas potrawy. Niestety, codzienna eksploatacja nie wpływa korzystnie na wygląd sztućców, a doczyszczenie ich graniczy z cudem.

Kuchnia przygotowana na święta Bożego Narodzenia

Sztućce czyli nieodłączny element każdej zastawy można wyczyścić na kilka sposobów. Chociaż sklepowe półki uginają się od chemicznych produktów, przeznaczonych do ich czyszczenia, czasami warto sięgnąć po domowe sposoby, które nie obciążą naszej kieszeni, a przy okazji wykorzystamy to, co już posiadamy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W zależności od tego, jakie sztućce kryje nasza kuchnia, to inaczej będziemy podchodzić do czyszczenia zastawy. Przeważnie spotykamy się z sztućcami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Takie widelce i noże przygotowujemy do świąt poprzez dokładne umycie w gorącej wodzie i płynie do mycia naczyń. Wszelkie plamy z wody należy usunąć przy pomocy czystej i miękkiej ściereczki. 

Do ich dokładnego wyczyszczenia wykorzystaj to, w co już jest zaopatrzona twoja kuchnia. Może być to ocet, cydr, sok z cytryny, oliwa z oliwek czy nawet woda sodowa. Polerowane przy pomocy octu i cydru powinno być wykonywane okrężnymi ruchami, miękką ściereczką nasączoną płynem. Jeżeli wybrałeś wodę sodową, opłucz nią sztućce i szybko wysusz. Najłatwiejsze jest wykorzystanie soku z cytryny i oliwy, którą można nakładać bezpośrednio na plamę i pocierać, by zniknęła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Ojciec zorganizował zbiorowy gwałt na własnym dziecku. Porażające doniesienia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

W przypadku posiadania zastawy ze srebra, metoda czyszczenia będzie trochę inna. Przede wszystkim trzeba je porządnie umyć, najlepiej nie w zmywarce, a ręcznie. Najważniejsze jest, by przy pielęgnacji srebrnych sztućców suszyć je od razu po umyciu. Tylko tak można zapobiec powstawaniu na nich plam i przedłużyć ich blask.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz ma syna o nieziemskiej urodzie. Jego zdjęcie nie kłamie
  2. Najpierw umarło mu malutkie dziecko, potem zdradziła go żona. Marek Piekarczyk przeszedł przez piekło
  3. Do sieci trafiło powalające nagranie. Tak dorabiają sobie Sławomir z żoną, wielu uzna to za kompromitację
  4. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

źródło: interia 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News