Kuchenki gazowe są złym pomysłem
Pixabay stevebp
Irmina Jach - 31 Maja 2020

Kuchenki gazowe w mieszkaniu są bardzo złym pomysłem. Eksperci ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Kuchenka gazowa jest podstawowym sprzętem w domach i mieszkaniach większości Polaków. Większość z nas niechętnie sięga po urządzenia innego typu. Eksperci ostrzegają, że tradycyjna kuchenka może być śmiertelnie niebezpieczna. Jej kupno jest bardzo złym pomysłem. Bezpieczniej jest postawić na indukcję lub płytę elektryczną.

Korzystanie z kuchenek gazowych jest bardzo niekorzystne dla zdrowia. Eksperci ostrzegają przed chorobami, które mogą wywoływać. Pomieszczenie, w którym gotuje się na palnikach gazowych, jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż inne pokoje w domu. Związki emitowane przez sprzęt są prostą drogą do licznych chorób i alergii. Warto zapoznać się z najnowszymi badaniami na ten temat.

Biedronka promocjeNie przesłyszeliście się. Biedronka wyprzedaje najsmaczniejszy produkt za 1 grosz, wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

Kuchenki gazowe są niebezpieczne

Według doniesień Rocky Mountain Institute, kuchenki gazowe produkują niezwykle duże ilości zanieczyszczeń. Użytkowanie ich poza pomieszczeniami zamkniętymi mogłoby być nawet tak szkodliwe dla otoczenia, że władze państwowe niezwłocznie wydałyby zakaz stosowania sprzętu tego typów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Odkrycie mozaikaKopali w ziemi i nagle usłyszeli dziwny dźwięk. Gdy zobaczyli co znaleźli, zaniemówiliCzytaj dalej

Kuchenki gazowe, tak jak inne piece, emitują zanieczyszczenia cząsteczkowe. To jednak nie wszystko. W przypadku kuchenek gazowych dochodzi także do uwalniania dwutlenku azotu i dwutlenku węgla, które są śmiertelnie niebezpieczne. Nawet krótka styczność z dwutlenkiem azotu może zwiększać ryzyko astmy. W grupie szczególnie zagrożonej są dzieci.

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że w domach, w których od lat stosuje się kuchenki gazowe, ryzyko wystąpienia objawów astmy jest aż o 42% wyższe niż w domach, w których korzysta się z płyt elektrycznych i indukcyjnych. 12,3% wszystkich przypadków astmy wśród dzieci z Australii jest spowodowanych gotowaniem na kuchniach gazowych. Dane mówią same za siebie.

Dzisiaj grzeje:

1. Udało się, media obiegła wiadomość o Jolancie Kwaśniewskiej. Gratulujemy i bijemy brawa

2. Pogoda nas nie rozpieszcza, najzimniejszy maj od 29 lat. Synoptycy mają jeszcze gorsze wieści

Zagrożeniem jest także dwutlenek węgla, który może powodować liczne problemy zdrowotne, a w skrajnych przypadkach zatrucie i śmierć domowników. Najlepszą decyzją jest więc wymiana kuchenek gazowych na elektryczne. Osoby, które nie mogą zdecydować się na zakup nowego sprzętu, powinny zadbać o regularne wietrzeniu pomieszczeń i korzystaniu z oczyszczaczy powietrza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Polsce nadal stosuje się lek, który jest zabroniony w innych krajach. Lekarze twierdzą, że nie ma się czego bać
  2. Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitala
  3. Jaką emeryturę dostaje ksiądz? Ujawniamy stawki, zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych
  4. Sytuacja jest napięta, każda godzina niesie zagrożenie. Wprowadzono pilny alarm, najgorzej jest na południu
  5. Właśnie ogłoszono ogromne zmiany. Największe zaczną się już 15 czerwca
  6. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

Wydaje się to niemożliwe, ale ten mężczyzna spłodził 200 dzieciChciał mieć jak najwiecej dzieci, spłodził ich 200. Po latach straszna prawda wyszła na jawCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News