Siatkarze reprezentacji Kuby dotychczas nie wygrali żadnego meczu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Jak się okazuje, jest to skutkiem afery jaka wybuchła podczas zgrupowania w Finlandii.

Prokurator regionalny z miejscowości Tampere wydał we wtorek oświadczenie, w którym poinformował, że sześciu siatkarzy reprezentacji Kuby usłyszało zarzuty. Chodzi o gwałt jakiego członkowie drużyny siatkarskiej mieli się dopuścić.

Według prokuratury, do zdarzenia doszło w hotelu w Tampere, gdzie Kubańczycy przebywali na zgrupowaniu w końcówce lipca przed Igrzyskami w Rio. Ośmiu członków reprezentacji zostało zatrzymanych później przez fińską policję. Dwóch z nich zwolniono i oczyszczono z zarzutów.

Choć pozostała szóstka wciąż przekonuje o swojej niewinności, pozostali w areszcie. Mają w nim przebywać do końca trwania śledztwa. To zaważyło na kondycji kubańskiej reprezentacji, która, choć uzupełniła braki, jak dotąd przegrała wszystkie mecze. Ostatnią przegraną był mecz, który rozegrała w poniedziałek z Polską.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również