kuba wojewódzki (1)
youtube.com/BrowarNamysłowTV
Patryk Przybyłowski - 3 Grudnia 2018

Wojewódzki sprytnie upokorzył posła PiS! Polityk nawet nie zauważył jak się upodlił

Kuba Wojewódzki jest jedną z bardziej barwnych postaci medialnych. Gwiazdor ma tyle samo zwolenników co przeciwników, ale obydwie strony zgodnie twierdzą, że bez niego media straciłyby wielkie pokłady polotu. Okazuj się, że samozwańczy król TVN potrafi również odcisnąć swoje piętno na polityce.

Kuba Wojewódzki od kilkunastu lat bardzo celnie, a zarazem bez ogródek, komentuje otaczająca nas rzeczywistość. W głoszeniu swoich poglądów nie boi się wygłaszać bardzo mocnych opinii wymierzonych w konkretne osoby. Gwiazdor przy okazji wydania swojej autobiografii wyznaje wiele historii, które wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Zdradził m.in. to, w jaki sposób udało mu się upokorzyć jednego z czołowych polityków prawicy.

Kuba Wojewódzki mistrzowsko załatwił posła PiS

Kuba Wojewódzki przy okazji promocji swojej autobiografii zdecydował się na szczerą rozmowę z Januszem Schwertnerem na łamach Onetu. Nie brakuje w niej wielu wątków politycznych. Gwiazdor TVN zdradza m.in. w czym, jego zdaniem, tkwi wielka popularność Prawa i Sprawiedliwości. - PiS rozszyfrował kod kulturowy Polaka katolika. Tkwi w nim wystraszony homo sovieticus, który po wyzwoleniu z jednej niewoli szuka sobie następnej. Ucieka od wolności, bo ona wymaga wiedzy, zaangażowania i wysiłku. Duża cześć narodowego ducha od słowa demokracja woli słowo porządek. Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Poznawanie świata oznacza wysiłek. A władza neoautorytarna chętnie zrobi to za nich i w ich imieniu - tłumaczy Wojewódzki. Dziennikarz przyznał również, że rządy PiS mogą mieć przed sobą jeszcze długą przyszłość ze względu na to, że ludzie są z natury bojaźliwi.

- Jako Polacy jesteśmy narodem ludzi wystraszonych. Partia wyzwoliła paranoiczną wizję potwornego ataku ze wszystkich stron. Oto cement spójności ich elektoratu. PiS dzisiaj na tym kapitale doskonale żeruje. Polakowi nie jest potrzebny do życia Sąd Najwyższy albo Trybunał, tylko sklep z pełnymi półkami paprykarza szczecińskiego w jego małej miejscowości. I w jego małej głowie. I to jest prosta diagnoza. Strach jest fantastycznym paliwem. Żądza zemsty też - dodał.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ukrywał to przez lata! Teraz odkrył się przed światemCzytaj dalej

Kuba Wojewódzki okazuje się mieć więcej wspólnego z polityką, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Showmanowi kiedyś udało się w bardzo sprytny sposób "wkręcić" Ryszarda Czarneckiego z Prawa i Sprawiedliwości.

- Dla zabawy wymyślałem cytaty ze znanych ludzi, którymi posługiwałem się w różnych wywiadach (...) No i ja wymyśliłem cytat z Henry'ego Kissingera: „Polityk, który idzie na wojnę z mediami, powinien sobie na wizytówce napisać tylko jedno słowo »idiota«” (...) Rysiek Czarnecki, w mojej opinii jeden z najmniej wygimnastykowanych intelektualnie posłów PiS-u, użył go później kilka razy publicznie. Oczywiście powoływał się na Kissingera. Nawijał z poważną miną: „Jak mawiał Henry Kissinger, polityk, który...” - opowiedział na łamach Onetu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polacy nie wierzą w to, co się dzieje. Nie mogą iść na zwolnienia lekarskie
  2. Gwiazda TVP wściekła jak nigdy! Rozniosła słynne show. „To nigdy nie powinno mieć miejsca”
  3. Ilona Felicjańska – kto to? Gwiazda przeżyła piekło
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News