Burza po programie Kuby Wojewódzkiego! Jego słowa o Smoleńsku oburzyły prawicę

Burza po programie Kuby Wojewódzkiego! Jego słowa o Smoleńsku oburzyły prawicę Źródło: Fot. YouTube/tvnpl

Kuba Wojewódzki lubi szokować i używać słów tak, by wzbudzały kontrowersje. "Król TVN" nieczęsto gryzie się w język i po ostatnim z jego programów doszło do prawdziwej burzy. Słowa dziennikarza o Smoleńsku oburzyły prawicę.

Gościem słynnego show gwiazdora był Tomasz Piątek, autor kontrowersyjnych książek o Antonim Macierewiczu, byłym szefie Ministerstwa Obrony Narodowej i głównym prowadzącym drugiego śledztwa smoleńskiego. Jak można było się spodziewać, program nie przeszedł bez echa i zadbał o to sam Kuba Wojewódzki. Gwiazdor rozmawiał z pisarzem o tym, jaką osobą jest Macierewicz, a Piątek zwrócił uwagę, iż jego zdaniem "tylko gra wariata". Wojewódzki nie dał wiary tym słowom i powiedział coś, co rozwścieczyło polską prawicę, w szczególności sympatyków byłego ministra.

Temat katastrofy smoleńskiej jest bardzo delikatnym zagadnieniem i nietrudno o awanturę w tej kwestii. Słynny showman nie wydaje się tym jednak przejmować i swobodnie wypowiada, tak jak przed dwoma dniami, kontrowersyjne stwierdzenia pod adresem Macierewicza.

Kuba Wojewódzki spowodował burzę jednym zdaniem

Prowadzący najpopularniejszego talk-show w polskiej telewizji jest przykładem na to, jak jedna sławna osoba potrafi zamieszać. Wystarczyło zdanie, by rozwścieczyć zwolenników Macierewicza oraz ucieszyć i rozbawić jego przeciwników do łez. Co takiego powiedział Wojewódzki? Otóż stwierdził, że "Macierewicz jak pójdzie do klubu ze striptizem, to nawet dziwki będzie pytał o Smoleńsk". Oburzeni zachowaniem dziennikarza, zorientowani na prawo obywatele i dziennikarze rozpętali prawdziwą burzę. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Dziennikarz Polskiego Radia Krzysztof Kossowski skorelował nawet tę wypowiedź z zamachem na Pawła Adamowicza, którego domniemaną przyczyną była mowa nienawiści. Swoje oburzenie wyraził na Twitterze, gdzie odpisał całą sytuację i zamieścił nagranie z omawianego odcinka. - Jeżeli to jest ten fajny, pozbawiony "hejtu" i "mowy nienawiści" język to ja podziękuję. "Macierewicz jak pójdzie do klubu ze striptizem to nawet dziwki będzie pytał o Smoleńsk"... Żeby nie było - odcinek wyemitowano wczoraj - napisał.

Zamach na Pawła Adamowicza

13 stycznia około godziny 20:00 na scenę "Światełka do nieba" WOŚP, na której przebywał Paweł Adamowicz, wtargnął Stefan W. i zadał mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową oraz brzuch. Prezydent Gdańska został przetransportowany do szpitala, gdzie do godzin porannych toczyła się walka o jego życie. Lekarze przez pięć godzin próbowali uratować samorządowca. Rany okazały się jednak zbyt dotkliwe. Około godziny 13:00 Paweł Adamowicz zmarł, miał 53 lata. W sobotę w Bazylice Mariackiej na gdańskiej starówce odbędzie się jego uroczysty pogrzeb. Już dziś jednak na widok publiczny wystawiono trumnę w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności. Ceremonię pogrzebową będziemy relacjonować na Pikio.pl.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Widzowie DDTVN zlinczowali ją za występ w programie. Celebrytka przerywa milczenie
  2. Rydzyk współpracuje z właścicielem... Żabki! W tle Antoni Macierewicz
  3. Katastrofa smoleńska przyczyny. Co tak naprawdę stało się w Smoleńsku?
  4. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News