Wojewódzki bezlitośnie o Kościele. "Każdy kraj ma własną mafię. U nas mafia ma własny kraj"

Wojewódzki bezlitośnie o Kościele. "Każdy kraj ma własną mafię. U nas mafia ma własny kraj" Źródło: youtube.com/tvn

Kuba Wojewódzki postanowił zabrać głos w sprawie afery, o której mówi cała Polska. Po publikacji filmu Tomasza Sekielskiego bardzo dużo osób postanowiło jakoś odnieść się do obrazu, który ujawnia prawdę o problemie pedofilii w polskim kościele. Słowa prowadzącego kontrowersyjne show telewizji TVN są wyjątkowo gorzkie.

Kuba Wojewódzki kilkukrotnie już szokował polską opinię publiczną i wierzących w całym kraju swoimi wypowiedziami mówiącymi o religii i polskim Kościele katolickim. Tym razem, prezenter zdecydował się na jeszcze większą krytykę, będąc pod wyraźnym wrażeniem filmu opowiadającym o problemie w religijnej instytucji. Dziennikarz poparł swojego kolegę po fachu i powiedział, co tak naprawdę sądzi o instytucji.

Kuba Wojewódzki atakuje Kościół. Mocne słowa dziennikarza TVN

Poglądy Wojewódzkiego na temat instytucji religijnych są znane nie od dziś. Na kilka dni po pogrzebie Anny Przybylskiej, dziennikarz stacji TVN opowiedział o wielkim oburzeniu względem kleru, spowodowanym wydarzeniem, jakiego był świadkiem w trakcie ceremonii pogrzebowej artystki.

- Uczestniczyłem ostatnio w pogrzebie Ani Przybylskiej. Ksiądz w kościele mówił z zaangażowaniem sprzedawcy mebli. O jednej z najcudowniejszych istot, jakie znałem, wygłaszał frazesy rodem z Wikipedii. Padały slogany o tym, że "Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy" [...] W trakcie mszy poświęconej zmarłej osobie Kościół nie zajmuje się tym, kto odszedł, nie zajmuje się jej rodziną i bólem. Kościół zajmuje się sobą. Swoim pieprzonym ewangelicznym narcyzmem. [...] A kiedy wy przeprosicie za swoje – za obłudę, pedofilię, zachłanność i bizantyjski styl życia? Kiedy ten wasz Bóg przeprosi rodzinę Ani, że gdy ona odchodziła, on zajmował się doglądaniem budowy kolejnej świątyni. Niech przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci. Z pozycji kolan nie zmieni się ani świata, ani własnych horyzontów. Czasami mam wrażenie, że gdyby to od Polaków zależała ewolucja, to chodzilibyśmy wyłącznie na kolanach - mówił wówczas Wojewódzki

Tym razem, dziennikarz w równie mocnych słowach porównał kościół do mafii, popierając Tomasza Sekielskiego, z którym miał okazję pracować w telewizji TVN.

Wojewódzki popiera Sekielskiego

Jak sam dziennikarz przyznał w swoich social mediach, czeka na kolejne prace dziennikarza, mające za zadanie rozliczyć Kościół Katolicki w Polsce szczególnie pod kątem pedofilii. Nie zabrakło nawet porównania do mafii, co wzburzyło część obserwatorów dziennikarza.

- Tomasz Sekielski pracuje aktualnie nad książką o pedofilii w Kościele. Publikacja ma być rozszerzeniem wątków poruszonych w dokumencie "Tylko nie mów nikomu". Czekamy. Każdy kraj ma własną mafię. U nas mafia ma własny kraj - zaatakował Wojewódzki przedstawicieli polskiego Kościoła.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polka jako 17-latka wystąpiła nago w filmie. To ZNISZCZYŁO jej karierę. Jej historia rozdziera serce!
  2. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: Polityczek

Następny artykuł