Kuba Wątły: Dziennikarz prowadzi wielką wojnę z Kościołem

Kuba Wątły: Dziennikarz prowadzi wielką wojnę z Kościołem Źródło:

Kuba Wątły, dziennikarz Superstacji oraz jeden z twórców internetowej telewizji Kuba Wątły TV, prowadzi od lat wielką wojnę z Kościołem katolickim i zajmuje się tematem społeczeństwa obywatelskiego. Nie jest wrogiem samej religii, ale domaga się radykalnego rozdziału Kościoła i państwa, a przede wszystkim natychmiastowego zakończenia finansowania kleru z publicznych pieniędzy. 

Kuba Wątły to dziennikarz, który jako jedna z pierwszych osób publicznych zaczął domagać się definitywnego zakończenia finansowania Kościoła z publicznych pieniędzy. Ogłosił, że według obliczeń eksperckiego grona, które zgromadził w tym celu, Kościół katolicki kosztuje polskie państwo... 14 MILIARDÓW złotych rocznie.

Kuba Wątły: Dziennikarz na wojnie z Kościołem

Nie da się ukryć, że główna część działalności Kuby Wątłego jako dziennikarza, to sukcesywne nagłaśnianie gargantuicznych, kolosalnych sum jakimi co roku wspierany jest Kościół katolicki w Polsce. Jest to swego rodzaju jego misja obywatelska, a trzeba przyznać, że to on jako pierwszy w mediach mówił na ostro o patologiach w Kościele, takich jak pedofilia, olbrzymie finansowanie czy zwolnienie z podatków. Dziennikarz Kuba Wątły wraz z zaprzyjaźnionymi ekspertami obliczyli, że każde 60 sekund utrzymywania polskiego Kościoła katolickiego kosztuje Polaków... 27 000 złotych. Mało kto ma świadomość tego jak olbrzymie sumy wchodzą w grę w debacie o finansowaniu Kościoła. Dziennikarz wziął sobie za cel nagłośnienie tej sprawy, dlatego uruchomił akcję zbierania 3 milionów podpisów. Masowa inicjatywa ma również za zadanie pokazać skalę sprzeciwu Polaków.

Kuba Wątły: Dziennikarz działa na ostro

Dziennikarz Kuba Wątły nie przebiera w słowach. Jego opinie są ostre jak brzytwa, a wypowiedzi w internetowej telewizji Kuba Wątły TV czasami są okraszone przekleństwami. W przeszłości Kuba Wątły miał problemy w związku ze swoimi wypowiedziami. Facebook niejednokrotnie blokował jego konto, które było zgłaszane przez skrajnie prawicowych internautów oraz radykalnych katolików. W 2017 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała telewizję Superstacja za słowa Kuby Wątłego. Porównał wtedy dziennikarzy TVP do "brudnych i śmierdzących gnid" i kreatur, które konsumują odchody. - Ten styl krytyki wykracza poza wszelkie przyjęte powszechnie standardy życia publicznego - tłumaczyła wtedy KRRiT. Następny artykuł