Kuba Błaszczykowski: Fundacja piłkarza robi coś niesamowitego

Kuba Błaszczykowski: Fundacja piłkarza robi coś niesamowitego

Kuba Błaszczykowski + fundacja to niesamowite połączenie. Mało kto wie, że znany piłkarz pomaga innym za sprawą swojej działalności. Robi naprawdę coś dobrego dla bliźnich. Niektórzy potrzebują wsparcia, by móc rozwinąć skrzydła i Błaszczykowski doskonale o tym wie.

Kuba Błaszczykowski - fundacja była jego ogromnym marzeniem, które zrealizował. Wielu piłkarzy w swojej karierze zarabia naprawdę niebotyczne sumy. Są tacy, którzy w miesiąc mają większa pensje, niż najbardziej zapracowany człowiek na świecie. Do takich należą Leo Messi czy Cristiano Ronaldo. Są jednak i tacy, którzy zarabiają mniej, a całe swoje serce poświęcają nie tylko piłce, ale i pomocy innym.

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy

Taki właśnie jest Kuba Błaszczykowski. To bardzo utalentowany piłkarz, który nie raz udowodnił swoją wartość na boisku. Jest rekordzistą, jeżeli chodzi o występy w naszej kadrze, zagrał aż 104 mecze i nie raz ratował naszych orłów od porażki. Początki jego wielkiej kariery można upatrywać w Wiśle Kraków. Później trafił do Borussi Dortmund i tam z innymi Polakami pokazał, jak gra się w piłkę nożną. Niemcy pokochali go za styl gry oraz hart ducha. W swoją grę wkładał wiele serca i zagrał w tej drużynie 197 spotkań, strzelając 27 bramek.

Kuba Błaszczykowski i jego życiowa tragedia

Jego życie, niestety, nie zawsze było usłane różami. W wieku 11 lat przeszedł okropną tragedię rodzinną. Ojciec Kuby z zimną krwią zabił jego matkę. Wraz z bratem wychowywał się pod opieką babci. O tym zdarzeniu opowiadał: - Bawię się klockami, jest uchylone okno i naglę słyszę rozmowę. Wiem, kto rozmawia, zamarłem, i słyszę, jak się kłócą. I słyszę: A masz ty k.! I krzyk: Aaa!  Wybiegłem, jak stałem. I widzę, jak mama leży w rowie, i widzę, jak ojciec odchodzi. Wróciłem do domu i krzyczę: Mama leży w rowie. Wróciłem do niej i zacząłem jej dotykać, taki specyficzny zapach się unosił. Myślałem, że to mleko się wylało. Wziąłem ją za rękę, a moje dwa czy trzy palce wpadły do rany. Wtedy wiedziałem, że jest niedobrze. Wydaje mi się, że mama zmarła mi na rękach. Trzy ostatnie wdechy wzięła i już nic. Cisza. Pobiegłem w skarpetkach, bo nawet butów nie założyłem, zadzwonić po pogotowie. Jak wróciłem, wszyscy już tam byli. A potem to już wszystko było obok mnie. Byłem oszołomiony. Nie ma nic. Nic nie pamiętam - napisał w swojej książce Błaszczykowski.

Kuba Błaszczykowski fundacja

Być może to ta tragedia spowodowała, że postanowił w przyszłości pomagać innym. Wraz z bratem prowadzi fundację "Ludzki Gest" firmowanej jego nazwiskiem. Pomaga ona dzieciom do 21 roku życia rozwijać się, szczególnie w sporcie, ale również w muzyce. Dofinansowują leki i rehabilitacje dla chorych oraz sponsorują wycieczki. Na stronie możemy przeczytać, dlaczego piłkarz zdecydował się na taki krok:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Powody, dla których Kuba angażuje się społecznie są bardzo proste: Kuba charytatywnie niczego nie robi po to, żeby ludzie o tym wiedzieli i żeby mówili, jaki jest dobry. Kiedy był młody, to zawsze powtarzał: „Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał” - czytamy na stronie fundacji. Kuba Błaszczykowski fundacja - teraz wiemy, dlaczego tak wiele robi dla innych. Fani zawsze są wzruszeni, kiedy widzą, ile wkłada w to serca i jak bardzo pomaga innym ludziom. Wzruszające i chwytające za serce. Jeżeli chcecie wesprzeć jego fundację, to gorąco do tego zachęcamy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Syn Moniki Zamachowskiej na weselu z przyjacielem. Opadną Wam szczęki
  2. Dorota Wellman ukrywa syna przed fanami. Kim jest przystojny Jakub?
  3. „Nic nieznaczący Rozbicki chce się wybić na Wieniawie”. Internauci są bezlitośni
  4. Przepowiednie na 2019. Najgorsze dopiero przed nami?
  5. Gdzie mieszka Kuba Wojewódzki? Gwiazdor ma piękne apartamenty
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News