Ktoś poluje na rosyjskich dyplomatów. Kolejny znaleziony martwy

Ktoś poluje na rosyjskich dyplomatów. Kolejny znaleziony martwy Źródło: fot. pixabay / wikimedia

Kolejny już rosyjski dyplomata został odnaleziony martwy. Tym razem celem stał się rosyjski konsul w Grecji Andriej Małanin.

W ciągu ostatnich tygodni w tragicznych lub niejasnych okolicznościach zmarło już dwóch rosyjskich dyplomatów. Najpierw podczas transmisji na żywo w tureckiej telewizji został zastrzelony rosyjski ambasador w Turcji Andriej Karłow.

Następnego dnia odnaleziono kolejnego martwego dyplomatę z Rosji - 56-letniego Petra Polshikova, którego zamordowano celnym strzałem w głowę.

Teraz odnaleziono martwego rosyjskiego konsula w Grecji Andrieja Małanina. Rosyjski dyplomata nie zjawił się w poniedziałek w pracy i nie odpowiadał na telefony, co zaalarmowało jego kolegów i służby. Po przybyciu do jego mieszkania okazało się, że Małanin nie żyje od kilku godzin.

Rosyjskie służby wszczęły śledztwo w sprawie śmierci dyplomaty. Z kolei ich greccy odpowiednicy niemal natychmiast wydali ostateczną opinię mówiącą o tym, że Małanin zmarł z przyczyn naturalnych.

Według rosyjskich służb i polityków, w tym samego Władimira Putina, polowanie na rosyjskich dyplomatów ma być sposobem islamskich terrorystów na podminowanie stosunków Rosji z innymi krajami i tym samym osłabienie Rosji w walce w Syrii i Iraku.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News