Którzy Europejczycy są gotowi walczyć za swój kraj? Polska nie wypada najlepiej (PROCENTOWA MAPA)

Którzy Europejczycy są gotowi walczyć za swój kraj? Polska nie wypada najlepiej (PROCENTOWA MAPA)

Na stronie Kartografia Ekstremalna pojawiła się ciekawa grafika obrazująca wyniki badania opinii publicznej. Możemy na niej zobaczyć, które europejskie narody są najbardziej gotowe do walki o swój kraj.

W obecnej sytuacji politycznej w Europie i na świecie dużo mówi się o ewentualnych konfliktach zbrojnych - jeśli nie z Rosją, która kilka lat temu rozpoczęła agresywne działania przeciwko Ukrainie i daje do zrozumienia, że to nie koniec, to znowu z Państwem Islamskim, które po porażce na Bliskim Wschodzie może rozpocząć działania wewnątrz Unii Europejskiej.

W tym kontekście zostało przeprowadzone badanie opinii publicznej. Przedstawicielom ze wszystkich narodów w Europie zadano jedno pytanie - Czy są gotowi do obrony swojego kraju w przypadku ewentualnej wojny.

Najbardziej gotowi do walki za swój kraj są... Finowie. Aż 74% mieszkańców tego kraju jest gotowa stanąć w obronie jego suwerenności i niepodległości. Niewiele mniej, bo 73% Turków jest gotowa walczyć z wrogiem. Na ostatnim miejscu podium najbardziej gotowych walczyć za swój kraj znaleźli się Ukraińcy, spośród których 62% obywateli jest gotowa stanąć do walki.

Nie najlepiej w zestawieniu wychodzi Polska - tylko 47% Polaków jest gotowa walczyć w obronie naszego kraju. Jeszcze gorzej jest we Francji (29%), Wielkiej Brytanii (27%), Czechach (25%) i Niemczech (18%).

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News