PKW podała właśnie OFICJALNE wyniki wyborów w Warszawie! Totalne zaskoczenie

PKW podała właśnie OFICJALNE wyniki wyborów w Warszawie! Totalne zaskoczenie

Kto został prezydentem Warszawy? Państwowa Komisja Wyborcza podała właśnie oficjalne wyniki wyborów samorządowych w stolicy Polski. Rezultat jest totalnym zaskoczeniem.

Kto został prezydentem Warszawy, to pytanie stawiane dziś nie tylko w stolicy, ale i w całym kraju. Emocjonująca i wielomiesięczna kampania zakończyła się przed dwoma dniami, a jej ostateczny rezultat poznaliśmy dziś. Nieoficjalne wyniki natomiast stworzone na podstawie badań opinii publicznej podano już kilka sekund po zakończeniu ciszy wyborczej. Wówczas zwycięstwo przyznano Rafałowi Trzaskowskiemu, kandydatowi Koalicji Obywatelskiej popieranemu przez wciąż urzędującą prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

21 października, niedługo po wybiciu godziny 21:00, poinformowano, że zdobył aż 54,1 proc. głosów. Patrykowi Jakiemu natomiast przypisano 30,9 proc. głosów.

Kto został prezydentem Warszawy - oficjalne wyniki

Wstępne wyniki pokrywają się zwykle z faktycznymi rezultatami głosowania. Nie inaczej było i tym razem. Rafał Trzaskowski zwyciężył wybory na prezydenta m.st. Warszawy z ogromną przewagą nad Patrykiem Jakim. Przedstawiciel KO zdobył 56,67 proc. Wystawiony przez Zjednoczoną Prawicę polityk Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości uzyskał zaledwie 
28,53 proc.   Tym samym nie potwierdziły się doniesienia o wciąż możliwej drugiej turze. Sensacja w postaci zdecydowanego zwycięstwa Trzaskowskiego stała się faktem. W Warszawie głosowano także na radnych i burmistrzów poszczególnych dzielnic. Tutaj też rezultaty prezentują się podobnie co do prezydenckich. Na razie nie ma jeszcze ostatecznych wyników, Koalicja Obywatelska będzie miała 38 albo 39 radnych, a Prawo i Sprawiedliwość 20 lub 21. Pozostałe mandaty zostaną rozdane odpowiednio między bezpartyjnych samorządowców, SLD i innych, którzy wystawili swoich kandydatów w Warszawie. Mimo wszystko władze w swoich rękach skupi opozycja i będzie tworzyć koalicje przeciwko Zjednoczonej Prawicy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wybory w innych regionach

Koalicja Obywatelska wygrała z PiSem w miastach. Jedynie Katowice wybrały kandydata Zjednoczonej Prawicy. W Krakowie trwa jeszcze walka o stołek prezydenta miasta. Widać jednak zdecydowaną przewagę dotychczasowego prezydenta miasta Majchrowskiego. Wasserman według sondaży ma tylko 31,88 proc., a jej główny przeciwnik 45,84 proc. Prawo i Sprawiedliwość zdominowało sejmiki wojewódzkie. W 9 to oni zdobili przewagę, a w 5 mogą rządzić samodzielnie między innymi na Podkarpaciu, Podlasiu czy w województwie Świętokrzyskim. Wciąż są liczone głosy w poszczególnych regionach i na ostatecznie wyniki tych wyborów jeszcze musimy poczekać. Każda ze stron mówi o sukcesie. Koalicja Obywatelska jest bardzo zadowolona, że duże miasta poparły właśnie ich kandydatów, a Prawo i Sprawiedliwość cieszy się z przejęcia sejmików, ponieważ to one rozdają budżet, który przydziela im rząd.
  1. Znieważyli pamięć Jana Pawła II! Policja opublikowała ich wizerunki
  2. Beata Szydło wyprzedaje swoją biżuterię! Co się dzieje?!
  3. Patryk Jaki nie radzi sobie z przegraną? Znamy plany na przyszłość polityka
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJINTELIGENTNIEJSZE
  5. AGRESYWNE PSY. POTRZEBUJESZ TAKICH DOKUMENTÓW, INACZEJ SŁONO ZAPŁACISZ
źródło: PKW
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News