Kto wygrał Eurowizję 2019? Zaskakujący werdykt

Kto wygrał Eurowizję 2019? Zaskakujący werdykt

Kto wygrał Eurowizję 2019? Co roku konkurs Eurowizji śledzi tysiące fanów i zawsze jego wyniki wzbudzają kontrowersję. Nie inaczej było w tym roku. Miłośnicy tego wydarzenia nie kryją swojego zdziwienia.

Kto wygrał Eurowizję 2019? Eurowizja jest najpopularniejszym konkursem piosenki w Europie. Co roku przed telewizorami śledzą ją miliony fanów z różnych krajów. Rywalizacja uczestników zawsze wzbudza niemałe kontrowersje. Finał tegorocznego konkursu odbył się 18 maja w Tel Awiwie, wtedy też poznaliśmy nowego zwycięzcę. 

Kto wygrał Eurowizję 2019?

O tym kto wygra Konkurs Piosenki Eurowizji zawsze decydują zarówno jurorzy, jak i widzowie. Jedna i druga grupa ma do rozdysponowania 58 punktów. Jurorzy oddają swoje głosy podczas prób generalnych, następnie je sumują i ogłaszają wyniki podczas finału na żywo. Wtedy także swoje głosy oddają widzowie. Mogą to robić telefonicznie bądź SMS-owo, jednak nie mogą zagłosować na reprezentanta swojego kraju. Wyniki głosowania widzów to zawsze najbardziej emocjonujący punkt finału.

Zwycięzcą 64. Konkursu Piosenki Eurowizji został Holdener Duncan Laurence. Od samego początku był faworytem, jednak po ogłoszeniu wyników jury zajął dopiero trzecie miejsce, zaraz za Johnem Lundvikiem ze Szwecji i Tamarą Todewską z Macedonii Północnej. Wszystko stało się jasne po głosowaniu widzów. Niemal wszyscy najwięcej punktów przyznawali własnie holendrowi. Zdobył ich łącznie aż 492, co przesadziło o jego wygranej. 

Prostota kluczem do zwycięstwa 

Duncan Laurence na scenie zaprezentował przejmującą balladę "Arcade", którą przygotowywał aż dwa lata. Piosenka, której nie powstydziliby się najpopularniejsi wykonawcy świata, opowiada o miłości i złamanym sercu. Inspiracją do jej napisania były wydarzenia z życia autora. Na scenie holender prezentował się raczej skromnie. Akompaniował sobie sam na klawiszach, przy obrazach zorzy polarnej w tle. Postawił na proste wykonanie pełne emocji, co wyróżniło go wśród pozostałych wykonawców Eurowizji. 

Drugie miejsce w konkursie zajął raper z Włoch Mahmood, którego piosenka "Soldi" już od dawna jest hitem w Europie. Na trzecim miejscu, tak jak rok temu, znalazł się Siergiej Łazariew z utworem "Scream". Wygrana reprezentanta Holandii oznacza, że za rok konkursie Eurowizji zobaczymy się w Amsterdamie.

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News