WSZYSTKO JASNE! Ten sondaż rozwiewa wątpliwości, kto wygra w Warszawie

WSZYSTKO JASNE! Ten sondaż rozwiewa wątpliwości, kto wygra w Warszawie Źródło: Fot. Wikimedia Commons - Pexels

Pojedynek o fotel prezydenta Warszawy będzie bez wątpienia jednym z najbardziej emocjonujących starć w polskich wyborach samorządowych w 2018 roku. Wciąż nie wiadomo jednak, kto uzyska w nim znaczącą przewagę, gdyż Prawo i Sprawiedliwość nadal nie zaprezentowało swojego kandydata na to prestiżowe stanowisko. Już dziś sondaże bezlitośnie prognozują jednak wynik zbliżającego się głosowania, co może okazać się niemałą niespodzianką dla liderów wszystkich ugrupowań.

Kiedy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej poinformowali oficjalnie, że z ich ramienia o stanowisko gospodarza stolicy ubiegać się będzie Rafał Trzaskowski, w polskich mediach zawrzało. Temperaturę podniosły jeszcze bardziej doniesienia o dwuznacznych wiadomościach, które na swój prywatny numer telefonu otrzymywał polityk. Publicznie ogłoszono wtedy, że ktoś już teraz próbuje go prawdopodobnie zdyskredytować w oczach wyborców. ZOBACZ TAKŻE: Warszawa na ustach całego świata. Nie uwierzycie jak piszą o Marszu Niepodległości

Kto wygra w Warszawie?

Ogromne emocje wywołała także informacja, że Trzaskowski otrzyma w tych wyborach pełne wsparcie Nowoczesnej. Niektóre źródła stwierdziły bowiem, iż jest to pierwszy krok do realnego zjednoczenia opozycji. Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie zdecydowało się ogłosić swego oficjalnego kandydata. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że zostać nim może Beata Szydło, której odsunięcie od stanowiska premiera przynieść ma długo zapowiadana rekonstrukcja rządu. ZOBACZ TAKŻE: Intymny problem kandydata na prezydenta Warszawy. „To tylko dziewczyna do zadań specjalnych”

Badanie rozwiewa wątpliwości

Obecnie okazuje się jednak, że sondaże są naprawdę bezlitosne dla obojga kandydatów. Zarówno Trzaskowski, jak i dotychczasowa szefowa Rady Ministrów, nie mogą być zadowoleni z wyników badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV. Aż 39 proc. ankietowanych stwierdziło bowiem, że chciałoby zagłosować na kogoś innego, niż przedstawiciel Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz ewentualna kandydatka Prawa i Sprawiedliwości. 27 proc. wytypowało w tym sondażu Trzaskowskiego, 11 proc. - Szydło. Co ciekawe, 23 proc. nie ma w ogóle zdania na ten kontrowersyjny temat. Czas pokaże, czy wyniki te rzeczywiście wskażą na ostateczne rezultaty wyborów.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News