PRZERAŻAJĄCE! Strona internetowa wskazuje, kto znany umrze w tym roku. Zaskakująca trafność
Bartłomiej Chudy - 19 Grudnia 2018

PRZERAŻAJĄCE! Strona internetowa wskazuje, kto znany umrze w tym roku. Zaskakująca trafność

"Nie żyje" - taki początek artykułu, poparty czarno-białym zdjęciem, oznacza najgorsze. Medialny przekaz informacji o śmierci znanych osób pozostaje od lat w niezmienionej konwencji. Co jednak w przypadku, gdy pojawi się ktoś, kto odważy się... zapowiadać czyjąś śmierć i to z dużą trafnością?!

"Nie żyje" jest w medialnym przekazie potwierdzeniem, że na dobre pożegnaliśmy znaną w życiu publicznym osobę. Trudno znaleźć tydzień, a nawet dzień, w którym nie żegnalibyśmy wpływowych ludzi z całego globu.

Typują kto umrze. Nie żyje 12 z 50 osób z ich listy!

Mówi się, że pewne w życiu są śmierć i podatki. To motto wzięli sobie do serca twórcy strony internetowej Deathlist.net. Inicjatywa jest o tyle szokująca, że właściciele domeny zajmują się przewidywaniem... śmierci znanych osób. Na dzisiejszej liście strony Deathlist znajdujemy listę 50 wiekowych osób ze świata polityki, show-biznesu i aktywistów na światową skalę. Widzimy podkreślono na czerwono ludzi, którzy - zgodnie z przewidywaniami autorów strony - zmarli w tym roku. Są też pozycje "czarne", czyli inni ludzie, którzy mimo "wyroku" właścicieli domeny żyją. Na liście znajdujemy głównie postacie świata anglosaskiego. Autorzy domeny trafili w tym roku typując śmierć Georga Busha, Stephena Hawkinga, czy senatora USA Johna Mc Caina. Na "liście śmierci" umieścili ponadto emerytowanego papieża Benedykta XVI, aktora Sean'a Connery'ego, czy dyplomatę Henry'ego Kissingera. Wszyscy panowie żyją i - zapowiada się - nie polepszą statystyk twórców strony. Łącznie pod koniec tego roku autorzy wytypowali skutecznie 12 śmierci na 50 wskazanych nazwisk. Co czwarte wskazanie było więc trafione!DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
marek_papala10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Do końca roku pozostało ledwie kilkanaście dni. Sprawa wzbudza w anglojęzycznej sieci wzmożoną dyskusję. Śledzący nie są już zdziwieni tym, że publicznie prowadzi się typowanie "kto umrze". Rozkręca się za to giełda nazwisk. Pojawiają się nowe. Jak czytamy w serwisie Popularne.pl w typach internautów znaleźli się na przyszły rok były prezydent USA Jimmy Carter, a nawet królowa Elżbieta II. Czy to faktycznie koniec panowania 92-letniej królowej? Z perspektywy telewizyjnej wydaje się, że trzyma, jak na swój wiek, dobry fason. Nadmieńmy, że strona prowadziła podobne typy już w 2017 roku. Wtedy portalowi udało się wytypować 17 śmierci z 50-osobowej listy. Znaleźli się na niej Jerry Lewis, założyciel „Playboya” Hugh Hefner czy ostatni król Rumunii Michał I.Obrazy Pikio screen deathlist.netZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje aktorka, którą pokochaliśmy za hitowy serial na TVN. Tragiczne informacje
  2. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz! Walczył o życie na oczach całej Polski
  3. Kazimierz Kutz nie żyje. W zapomnieniu przegrał ze straszną chorobą
  4. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News