Znaczna większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości bez wątpienia nie wyobraża sobie, aby na czele partii stanął ktoś inny niż Jarosław Kaczyński. Dlatego też wyniki sondażu dotyczące potencjalnych zmian na stanowisku szefa PiS wydają się naprawdę zaskakujące. Jak zwykle prosimy jednak, aby do rezultatów tego typu badań podchodzić z odpowiednim dystansem.

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla SE.PL i NOWA TV mógł zadziwić swoimi wynikami. Respondentom zadano pytanie „Kto według Ciebie powinien być szefem Prawa i Sprawiedliwości?”.

Zwycięzcą okazał się oczywiście Jarosław Kaczyński, który zdobył głosy 39 proc. ankietowanych. Tuż za nim znalazła się jednak Beata Szydło z poparciem na poziomie 24 proc. Różnica między politykami nie była więc ogromna, co zadziwiło wiele osób zapoznających się z wynikami badania.

Trzecie miejsce zdobył Mateusz Morawiecki, którego poparło 12 proc. ankietowanych. Dalej uplasowali się Joachim Brudziński (2 proc.) oraz Marek Kuchciński, Mariusz Błaszczak i Stanisław Karczewski (po 1 proc). Warto zaznaczyć, że aż 20 proc. osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat.

...

Zobacz również