Kto jest właścicielem Żabki? Polacy już stracili Żabkę

Kto jest właścicielem Żabki? Polacy już stracili Żabkę Źródło: .

Kto jest właścicielem Żabki? Wiele osób korzysta z tej sieci sklepów, jednak mało kto wie, do kogo ona należy i na jakich zasadach funkcjonuje.

Kto jest właścicielem Żabki? Popularna sieć sklepów bardzo często ratuje wiele osób w niehandlowe niedziele. Żabka nie tylko ratuje Polaków w kryzysowych sytuacjach, ale również daje miejsca pracy tysiącom osób. Mimo że zarobki nie są na tak wysokim poziomie jak w Lidlu czy Biedronce, pracownicy Żabki nie narzekają na warunki zatrudnienia.

Żabka działa na specyficznych zasadach. Jak większość osób wie jest to franczyza, która daje osobom prywatnym duże możliwości rozwoju. Popularną sieć o sympatycznej nazwie stworzył Polak, właściciel firmy Elektromis, Mariusz Świtalski. Był to strzał w dziesiątkę. Dziś te niewielkie sklepy spożywcze działają na terenie całego kraju.

Sieć działa w oparciu o model franczyznowy i składa się z 3500 mikroprzedsiębiorstw na terenie całej Polski. Dociera przede wszystkim do lokalnych klientów.

Kto jest właścicielem Żabki? Polski założyciel, amerykański właściciel

Zgodnie z informacją, jaką otrzymał portal Pikio.pl Żabka od 2017 roku sieć Żabka należy do amerykańskiego inwestora - Funduszu CVC Capital Partners. Firma w ciągu kilkunastu lat swojej działalności zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży i może mówić o wielkim sukcesie.

Dzięki modelowi franczyznowemu, to właśnie polscy przedsiębiorcy mają szansę na utrzymanie się na rynku. Dzięki temu docierają do lokalnych klientów, są blisko i zdają się dostępni. Polacy na nowo docenili sieć po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Sklepy sieci Żabka są dostępne siedem dni w tygodniu.

źródło: Wikipedia

Następny artykuł