Niebywałe miejsce na mapie Polski. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 95% ludzi

Niebywałe miejsce na mapie Polski. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 95% ludzi Źródło: BARTOSZ SIEDLIK/AFP/East News

Kto głosował na Andrzeja Dudę? Gdzie oddano najwięcej głosów na obecnego prezydenta? Po wyborach pojawiają się już pierwsze statystyki dotyczące głosowania. Wiadomo też, że istnieje niebywałe miejsce na mapie Polski, gdzie na Duda otrzymał 95% poparcia.

Zgodnie z cząstkowymi, nieoficjalnymi wynikami wyborów, które przedstawiała PKW, Andrzej Duda zwyciężył w wyborach prezydenckich 2020. Wraz z pojawiającym się na stronie PKW protokołami poszczególnych okręgów wyborczych w kraju można odpowiedzieć już na najważniejsze pytania. Kto głosował na Andrzeja Dudę? Gdzie oddano najwięcej głosów na obecnego prezydenta?

Kto głosował na Andrzeja Dudę? 95% poparcia dla prezydenta w dwóch sąsiadujących gminach 

W II turze wyborów prezydenckich swój głos na Andrzeja Dudę oddało aż 95% mieszkańców w dwóch sąsiadujących gminach Godziszów i Chrzanów (powiat janowski, województwo lubelskie). Co więcej, w Chrzanowie odnotowana została jedna z największych frekwencji w całym regionie, wyniosła ona prawie 83 procent. 

Na stronie PKW są już zamieszczone wyniki głosowania w wyborach ze wszystkich obwodów w powiecie janowskim. Można się z nich dowiedzieć, że w gminie Godziszów na 3 tys. 676 głosów oddanych w lokalu wyborczym, aż 3 tys. 501 otrzymał Andrzej Duda. Jest to 95,24 proc. poparcia dla Andrzeja Dudy, podczas gdy jego przeciwnik otrzymał zaledwie 175 głosów, co stanowi niecałe 5 proc. Warto też dodać, że w całej gminie Godziszów frekwencja wyniosła 79,3 proc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Miażdżąca przewaga Dudy w obydwu turach wyborów

W sąsiadującej z gminą Godziszów gminie Chrzanów łącznie swój głos oddało 1896 osób, z czego Andrzej Duda otrzymał 1789, czyli 94,36 proc. poparcia, z kolei Rafał Trzaskowski otrzymał 107 głosów, czyli 5,64 proc. Co więcej, to właśnie w gminie Chrzanów odnotowano największą frekwencję w powiecie Lubelskim, wyniosła ona 82,96 proc.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu. Rafał Trzaskowski zabrał głos po wyborach, skierował słowa do Andrzeja Dudy

2. Magda Gessler była załamana śmiercią córki. "Gdyby dziecko było w odpowiedniej klinice"

Podobnie wysokie poparcie w obu gminach otrzymał Andrzej Duda już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Na drugim miejscu podczas pierwszej tury znalazł się tam Krzysztof Bosak, który w gminie Chrzanów otrzymał 6,61 proc. głosów, a w gminie Godziszów zdobył 6,84 proc głosów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemnicza nagła śmierć słynnego sportowca. Niedawno odniósł życiowy sukces, miał tylko 30 lat
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Żona Rafała Trzaskowskiego powiedziała całą prawdę po wyborach. Jej słowa podbijają sieć
  4. Majka Jeżowska poszła na całość. Porównała Andrzeja Dudę do Zenka Martyniuka
  5. Wybory będą powtórzone? Niepokojące doniesienia o nieprawidłowościach
  6. Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do pałacu. Szczera odpowiedź pojawiła się błyskawicznie

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News