Jak podaje internetowe radio ?Głos Rosji?,  kobieca organizacja  FEMEN została zdemaskowana od środka. Dziennikarka ukraińskiej telewizji wstąpiła w jej szeregi  rzekomo z pobudek światopoglądowych. Aby zdemaskować motywacje publicznie obnażających się kobiet, musiała przejść profesjonalne, kilkutygodniowe szkolenie, które miało na celu nauczenie jej  agresywnych publicznych zachowań i jednoczesnego odgrywania niewinnej ofiary w mediach. Szkolenie miało na celu również oduczenie dziennikarki wstydu podczas publicznego obnażania się.

Pierwsza akcja dziennikarki miała miejsce w Paryżu przed islamskim centrum kultury. Jak relacjonuje reporterka, sprowokowani muzułmanie byli  wściekli na aktywistki i miała wrażenie, że w każdej chwili mogą zostać zaatakowane. Dziennikarka nie wyłożyła żadnych pieniędzy na wyjazd do Paryża. Cały pobyt, zaczynając od hotelu, poprzez taksówki, wyżywienie aż po wizażystów i zakup ubrań był opłacony przez FEMEN.

Dodatkowo okazało się, że dziewczyny z FEMEN otrzymują miesięczną pensję w wysokości  1000 dolarów, co trzykrotnie przewyższa ukraińską średnią krajową. FEMEN również wydaje ok. 2500 dolarów na utrzymanie swojego nowootwartego, paryskiego biura.

Kto finansuje FEMEN można się tylko domyślać, lecz według domniemywań dziennikarki, która poznała ruch od środka jest to niemiecki milioner Helmut Geier,  Beate Schober i amerykański biznesmen Jed Sanden. Ostatni figuruje  nawet w Wikipedii, jako ich oficjalny sponsor.

Jak się więc okazuje rozkapryszenie, zdziczenie i agresywność działaczek nie jest podyktowane walką z religiami, patriarchatem i szeroko pojętym konserwatyzmem, ani tym bardziej motywowane dobrem kobiet. Wszystkim sterują tylko i wyłącznie pieniądze z Zachodu. Powstaje tylko pytanie, co sponsorzy mają na celu utrzymując szwadron gołych biustów?

...

Zobacz również