Kto chce wygryźć Kukiza? Tego nikt się nie spodziewał

Kto chce wygryźć Kukiza? Tego nikt się nie spodziewał Źródło: wikimedia commons

W czasie ostatnich tygodni, klub Kukiz'15 wydaje się przechodzić coraz głębszy kryzys. Jedną z jego przyczyn jest odejście kolejnych dwóch posłanek - Magdaleny Błeńskiej i Anny Siarkowskiej, które powodowane było konfliktem z samym przewodniczącym ugrupowania. Głośno zaczyna się więc mówić o zmianach na tym stanowisku, a najważniejszym na nie kandydatem jest ponoć Piotr Liroy-Marzec.

Coraz więcej byłych i obecnych członków Kukiz'15 decyduje się zabrać głos w sprawie  wewnętrznego konfliktu między posłami klubu. Największe pretensje mają oni przede wszystkim do samego przewodniczącego, Pawła Kukiza, który ma nie do końca radzić sobie z napięciami, a nawet osobiście je prowokować. Nie dziwi więc, że zaczynają się pojawiać osoby chętne do zastąpienia go na stanowisku.

Według mediów, jednym z takich posłów jest właśnie Piotr Liroy-Marzec. Ludzie z jego otoczenia zdradzili ponoć, że ma on aspiracje, aby wykorzystać sytuację i stanąć na czele Kukiz'15 albo nawet odnieść osobny sukces przy zrzeszeniu w swoim klubie ruchu JOW, narodowców i członków partii Janusza Korwin-Mikkego.

Oprócz tego, planuje on prawdopodobnie rozpocząć to jeszcze bardziej aktywne działanie od wyborów w 2018 roku. Zastanawia się ponoć bowiem nad wystartowaniem na prezydenta Kielc, a może nawet Warszawy.

Sam Marzec nie odniósł się jeszcze do słów osób ze swojego otoczenia, mówiących o jego prawdopodobnej przyszłości. Jak więc widać, jeżeli w ogóle duże zmiany w Kukiz'15 nadejdą, to trzeba będzie na nie trochę poczekać.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News