Paskudny zwyczaj świąteczny rodziny królewskiej! Płakać się chce
Marcin Owczarek - 5 Grudnia 2018

Paskudny zwyczaj świąteczny rodziny królewskiej! Płakać się chce

Księżna Kate wcale nie tak dawno weszła do rodziny królewskiej, a już musi podporządkować się tradycjom, które od lat są nierozłącznie związane z pałacem Buckingham. Jeden ze zwyczajów jest naprawdę paskudny, aż płakać się chce, że to właśnie w Święta się tak dzieje.

Księżna Kate na pewno nie jest zadowolona z tego zwyczaju. Chociaż już jakiś czas jest w rodzinie królewskiej i to jej nie pierwsze święta, to na pewno zawsze ciężko jest przyzwyczaić się do nowych tradycji, które obowiązują w rodzinie królewskiej. Niektóre z nich są piękne, ale jedna jest zdecydowanie bardzo krzywdząca. Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii budzi szczególne zainteresowanie podczas każdych świąt na wyspach. Wszyscy chcą wiedzieć, jak one przebiegają w pałacu Buckingham, co jedzą monarchowie i jak się zachowują. Ich tradycje są zgoła inne od tych, jakie panują w zwykłym brytyjskim domu. Jest jedna rzecz, która bardzo je różni. Kilka z tradycji jest naprawdę pięknych. Szczególnie ta z choinką oraz bożonarodzeniową kuchnią. Drzewko liczy sobie już 30 lat i za każdym razem jest tak samo przystrojone. Symbolizować ma to tradycje i przywiązanie do niej. Co do kuchni to i ona musi być inna. Jest bardzo wykwintnie i bogato. Przed tym, jak zasiądzie królowa do stołu, robi jedną warzą rzecz: - Tuż przed Bożym Narodzeniem, szef kuchni, który jest akurat na zmianie, idzie do salonu i kroi żeberka, indyka lub szynkę, a gdy skończy, Jej Wysokość podaje mu szklankę whisky i wznoszą toast. To jedyna okazja w ciągu roku, gdy kucharz ma prawo przebywać w jadalni i napić się whisky z rodziną królewską. To od lat jej ulubiona tradycja - wyjawił były szef kuchni w pałacu.

Księżna Kate i tradycje

Samą Wigilię monarchowie spędzają w Norfolk tylko w ścisłym gronie rodzinnym. Nie jest to dziwne, gdyż każdy chce spędzić święta wśród najbliższych. Mimo to jedna rzecz za każdym razem zaskakuje ludzi, a na pewno księżna Kate nie mogła się do tego przyzwyczaić.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
ryoal212 najpiękniejszych ślubów królewskich wszech czasów [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
W każde Święta wszyscy powinni zasiąść przy jednym stole, by wspólnie celebrować ten okres, cieszyć się swoim towarzystwem i rodziną. Niestety, nie w rodzinie królewskiej. Zawsze jest przygotowany osobny stół, gdzie zasiadają dzieci. Nie posilają się one wspólnie z dorosłymi. Co więcej, znajdują się wtedy w innym pomieszczeniu. To bardzo smutna i dość dziwna tradycja, gdyż tego dnia każdy powinien się radować szczególnie z dziećmi, które na pewno chciałyby przebywać w gronie rówieśników, ale również z rodzicami i oczywiście babcią - królową Elżbietą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Duży supermarket w Polsce całkowicie z tego zrezygnował. Starsi ludzie będą mieli problem
  2. Robert Janowski skierował bardzo ważne słowa do Polaków! Fani we łzach
  3. Gwiazda Polsatu podjęła trudną walkę o zdrowie i życie. Straszną diagnozę usłyszała po latach
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
Anna LewandowskaAnna Lewandowska i sekrety jej bogactwa. Czego możecie jej pozazdrościćCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News