Wyciekły sensacyjne informacje nt. torebki Księżnej Kate. Będziecie mocno zaskoczeni

Wyciekły sensacyjne informacje nt. torebki Księżnej Kate. Będziecie mocno zaskoczeni Źródło: Facebook/The Royal Family

Księżna Kate odkąd dołączyła do rodziny królewskiej musiała przyswoić sobie wiele nowych zasad. Takimi były na przykład zasady dworskiej etykiety i nauka królewskiego savoir-vivru. Księżna uczy się od królowej Elżbiety, w jaki sposób właściwie używać torebki. Nie służy do tego, o czym każdy myśli.

Księżna Kate musiała nauczyć się obchodzenia z torebką. Nie chodzi tylko o to, co ma w niej trzymać, gdzie ją kłaść podczas wyjść oficjalnych i tych mniej oficjalnych. Od Kate wymagano nauczenia się specjalnych gestów, które są ważne w towarzystwie i które służą jej do przesyłania komunikatów swojej świcie. O co właściwie chodzi?

Księżna Kate - sposoby na komunikację niewerbalną

Żona księcia Williama na każde wyjście zabiera ze sobą małą torebkę - kopertówkę. Może ją trzymać w dłoni, a jest to jak się okazuje szalenie ważne. Nie tylko dopełnia jej stroju, ale pomaga jej unikać niewygodnych sytuacji. Gdy nie chce komuś podać ręki, po prostu łapie torebkę w obie dłonie i problem z głowy.

- Trzymając coś takiego jak torebka ma doskonałą wymówkę, aby nie wyciągać ręki do wszystkich. W ten sposób unika sytuacji, że w jednym miejscu tkwiłaby cały dzień, zajmując się tylko tym - wyjaśnił specjalny trener etykiety William Hanson.

Do tego należy dodać fakt, że etykieta mówi, że nikt nie może pierwszy wyciągnąć ręki zarówno do księżnej jak i do królowej. Dzięki temu nie ma niezręcznych sytuacji, że nie uściśnie komuś dłoni lub ominie tę osobę.

Gdy już dojdzie do oficjalnych spotkań przy stole, jej personel musi być czujny. Kate stosuje te same zasady co królowa Elżbieta. Jeśli planuje z kimś dłuższą pogawędkę, umieszcza swoją torebkę na krześle. Z drugiej strony gdy nie ma ochoty na rozmowę i chce ją przerwać, wtedy przenosi ją na podłogę. U królowej ten gest mówi jasno: "irytujesz mnie, chcę już wyjść i nie wracać".

Królowa nosi torebkę na pasku - co z nią robi i co jest w środku?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Królowa postępuje z torebką podobnie jak księżna Kate. Gdy zabiera ze sobą torebkę, jej gesty są jednoznaczne. Postawienie torebki na stole oznacza, że królowa w ciągu 5 min chce opuścić towarzystwo. Gdy przekłada torebkę z lewej ręki do prawej - pora iść dalej. Stawiając torebkę na podłodze Elżbieta sygnalizuje chęć ucieczki i potrzebuje pomocy. Gdy wszystko jest w porządku trzyma torebkę na lewym ramieniu, a rękawiczki w prawej dłoni.

Wnętrze torebki w przypadku królowej nie jest powalające. Nosi tam jedynie drobne banknoty, na wypadek na przykład wizyty w kościele i złożeniu ofiary. Ma tam także kalendarzyk, wieczne pióro, miętówki, haczyk na torebkę, zdjęcia wnucząt i kosmetyczkę. Bardzo rzadko zdarza jej się mieć przy sobie komórkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!"
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Księżna Diana mogła przeżyć. Największa tajemnica Elżbiety II ujawniona
  4. Polsat: Tragiczny wypadek! Małe dzieci wypadły z okna 4 piętra, śmierć na miejscu
  5. Iwona Pavlović ostro jak nigdy o ostatnim odcinku TzG. "Taniec się nie liczył"
  6. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News