królowa
Fot. YouTube/CBC News
Mikołaj Pilecki - 26 Grudnia 2018

Tym Kate podbiła serce królowej! Prezent świąteczny, którego długo nie zapomni

Księżna Kate weszła do brytyjskiej rodziny królewskiej już ponad siedem lat temu. W tym czasie zdążyła doskonale poznać zasady rządzące dworem i powiększyć dynastę Windsorów o troje książąt. Jak wyglądają królewskie Święta w jej wykonaniu?

Księżna Kate, zanim wzięła ślub z Williamem, spotykała się z nim przez dłuższy czas. Przed zaślubinami para była oczywiście zaręczona, co niemal czyniło z niej księżną Cambridge. Faktycznie było jednak inaczej, a miłość przyszłego króla nie została zaproszona nawet na wigilię w Pałacu Kensington. Co innego było w przypadku Meghan Markle, która jeszcze przed ślubem z Harrym osobiście składała świąteczne życzenia królowej Elżbiecie II i zasiadła z nią do jednego stołu. Jak Święta, to i prezenty. Co więc podarowała najdłużej panującej w historii monarchini księżna Kate? Podarunek był doskonały i praktyczny.

Księżna Kate zna się na prezentach

Jeśli chodzi o prezenty, które od żony swojego najstarszego wnuka otrzymała królowa Elżbieta II, powszechnie dostępne są tylko informacje dotyczące tego sprzed dwóch lat. Obdarowanie królowej nie jest łatwe, a każdemu zależałoby przecież, aby głowa Wielkiej Brytanii była zadowolona z prezentu. Kate postanowiła wówczas, że zaryzykuje i postawi na przyziemny, praktyczny i w dodatku smaczny prezent. Księżna podarowała królowej dyniową marmoladę, którą przyrządziła na podstawie przepisu własnej babci.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Elżbieta II miała być zachwycona tradycyjnymi smakołykami tak bardzo, że tamtego wieczoru zagościły na wigilijnym stole na równi z wykwintnymi daniami przygotowanymi przez nadwornych kucharzy. Trzeba przyznać, że Kate wykazała się niezwykłą odwagą.

Święta po królewsku

Dla królowej brytyjskiej Święta Bożego Narodzenia to nie tylko odpoczynek przy rodzinnym stole, ale również obowiązki. Jako głowa Kościoła anglikańskiego musi brać udział w uroczystościach i obrzędach religijnych. Jako głowa państwa z kolei obowiązkowo wystosowuje przesłanie na Święta i Nowy Rok, które transmitowane jest do wszystkich państw, w których oficjalnie sprawuje panowanie. Mimo wszystko ostatni tydzień w roku jest dla monarchini czasem wyjątkowym, w którym może się zrelaksować.ZOBACZ TAKŻE:
  1. I Ty możesz zamieszkać z brytyjską rodziną królewską! Królowa Elżbieta szuka pracownika
  2. Żądają ekshumacji ciała księżnej Diany. Wielka Brytania wstrząśnięta
  3. Królowa Elżbieta jest bezradna. Meghan Markle rozrywa rodzinę
  4. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej
źródło: popularne.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News