Paweł Adamowicz podbił serce księżnej Kate. Tak przebiegło ich spotkanie

Paweł Adamowicz podbił serce księżnej Kate. Tak przebiegło ich spotkanie Źródło: adamowicz.pl

Księżna Kate była oczarowana Pawłem Adamowiczem - tak spotkanie królewskich przedstawicieli z prezydentem Gdańska podsumowały lokalne media. Sam polityk postanowił skomentować, jak przebiegała wizyta. W jego ocenie była wyjątkowa.

Księżna Kate w 2017 roku odwiedziła Gdańsk towarzysząc Williamowi. Gdańsk jest niezwykle bliski Wielkiej Brytanii, nie tylko dzięki współpracy ekonomicznej, ale i kulturowej. Samo spotkanie z brytyjskimi monarchami było szeroko komentowane przez media, a serdeczności między politykiem a uroczą księżną nie miały końca.

Co księżna Kate zrobiła na spotkaniu z Adamowiczem? Prezydent Gdańska oczarowany monarchinią

19 lipca 2017 roku para książęca odwiedziła Gdańsk. Spotkanie z prezydentem było niezwykle sympatyczne. Kate i William byli żywo zainteresowani kulturą i historią miasta, a podczas samego spotkania doszło do wymiany prezentów. - Był wystrzał z feluki, było wpisanie do księgi pamiątkowej Dworu Artusa, było wręczenie prezentów – księżna Kate otrzymała cudowny wisior z bursztynem i fragmentami złota, a książę William – spinki mankietowe - mówił po spotkaniu Paweł Adamowicz. Sam przebieg spotkania został opisany na stronie polityka. - Ten dzień zapisze się w historii Gdańska. Nasze miasto odwiedzili następca tronu książę Cambridge William i księżna Catherine. W Gdańsku zobaczyli Dwór Artusa, Teatr Szekspirowski i Europejskie Centrum Solidarności. Na Długim Targu zostali powitani gorąco przez gdańszczan, a także spróbowali pierogów i likieru goldwasser - pojawiło się na stronie Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska i przedstawiciele brytyjskiego tronu rozmawiali o bursztynie i działaniach, które Polska i Wielka Brytania mogłyby wspólnie podjąć.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Gdańsk to światowa stolica bursztynu, miasto wolności, solidarności, najbardziej europejskie ze wszystkich polskich miast i co ważne, mające silne związki kulturowe z Wielką Brytanią, poprzez m.in. Teatr Szekspirowski - mówił o przebiegu spotkania.

Para książęca oczami Pawła Adamowicza

Polityk odniósł się w 2017 roku także do tego, w jaki sposób para książęca odnosiła się do współpracowników urzędu miasta. - Para książęca jest niezwykle otwarta. Pokazała, że można być na topie, a mimo to  blisko ludzi, mając za sobą wieki dziedzictwa, można być równiachą. Zdradzę jeszcze tylko, że księżna i książę przyznali, że takiego powitania jak w Gdańsku dawno nie mieli. Wszystko wyszło znakomicie - mówił po spotkaniu prezydent w rozmowie z dziennikarzami. Światowe media komentują zabójstwo prezydenta Gdańska, a większość z polityków zabrało głos, składając kondolencje rodzinie i potępiając akt zamachu na polityka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mieszkańcy Gdańska oddali hołd Adamowiczowi. Mamy wzruszające zdjęcia
  2. Lekarz ujawnia szczegóły walki o życie Adamowicza. Wstrząsające
  3. Żona Pawła Adamowicza nie zdążyła pożegnać się z mężem
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News