Właśnie odnaleziono suknie księżnej Diany. Jest warta FORTUNĘ
Mikołaj Pilecki - 4 Grudnia 2018

Właśnie odnaleziono suknie księżnej Diany. Jest warta FORTUNĘ

Księżna Diana zmarła w wypadku samochodowym w centrum Paryża 31 sierpnia 1997 roku. Pierwsza żona następcy brytyjskiego tronu Karola słynęła ze swoich nienagannych kreacji i dobrego serca. Wiele z jej ubiorów trafiło w ręce prywatne i taką suknię właśnie niedługo będzie można kupić.

Księżna Diana jako członkini rodziny królewskiej musiała zawsze wyglądać nienagannie, szczególnie podczas dosyć licznych wizyt zagranicznych, które odbywała regularnie w latach 1981-1997. Na księżną Walii zwrócone obyły oczy dosłownie całego świata, nie ma więc, co się dziwić, że ubiorowi poświęcała wiele uwagi. Związek Spencer i księcia Karola nie układał się i po 11 latach małżeństwa, w 1992 roku ogłoszono ich separację. Proces rozwodowy zakończył się m.in. pozostaniem Diany przy tytule księżnej Walii, przyznaniem jej wielomilionowego odszkodowania oraz opłacaniem przez monarchię jej lokum w pałacu Kensington. Tragiczna śmierć Diany była prawdziwym szokiem nie tylko dla rodziny królewskiej, ale także poddanych, którzy darzyli ją ogromną sympatią.

Księżna Diana chętnie oddawała swoje suknie

Skupiona na pomocy potrzebującym Diana oddała dziesiątki swoich sukni na aukcje, z których zyski przekazywane były na szczytne cele. Księżna ubierała się świetnie, a prestiż, jaki niosła ze sobą, pomagał doskonale sprzedawać się jej kreacjom. Co ważne oszałamiające suknie trafiały do rąk prywatnych, gdzie stawały się skarbami i używały ich zamożne kobiety. Niewiele z nich da się obecnie namierzyć.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Elzbieta_II_Featured_1Królowa Elżbieta ma już 92 lata i wciąż zachwyca. Oto sekrety jej długowiecznościCzytaj dalej
Pewna Brytyjska odnalazła taką suknię w swojej szafie po tym, jak przeleżała tam 20 lat. Schowana przez dwie dekady w pudełku, dziś ma wielką wartość i wyceniona została, jak na polskie warunki na prawdziwą fortunę.

Suknia Diany trafi na aukcję

W listopadzie 1986 roku para książęca odwiedziła Bahrajn. Diana podczas oficjalnego przyjęcia ubrana była w długą, jedwabną suknię o kolorze kości słoniowej, która została przyozdobiona kryształami i kokardą na lewym ramieniu. Po powrocie do Wielkiej Brytanii przekazał ją sklepowi z używaną odzieżą w Heredord. W 1994 roku pracująca w nim kobieta kupiła kreację za zaledwie 200 funtów. Po zauważeniu, jak wielki skarb znajduje się w jej rękach, postanowiła oddać ją na aukcje w londyńskim domu aukcyjnym Kerry Taylor. Po stwierdzeniu jej autentyczności wyceniono ją na 60 tys. do 100 tys. funtów, czyli na 280-470 tys. złotych. Aukcja, na której będzie można nabyć suknie, odbędzie się 10 grudnia. Nie wiadomo, jaką część z zysku otrzyma wystawiająca, ale można spodziewać się, że będą to spore pieniądze.Obrazy Pikio Suknia Diany, która trafi na aukcję 10 grudnia. Fot. Pinterest.comZOBACZ TAKŻE:
  1. Co na to Elżbieta II? Karol już zapowiada, jakim będzie królem
  2. Wielka Brytania nie może uwierzyć. Książę Harry zatruwa życie Meghan Markle
  3. To już przesada! Zobaczcie czego wymagają od ciężarnej Meghan Markle
  4. Znaki zodiaku mężczyzn. Jak ich w sobie rozkochać? Co ich kręci?
  5. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
ZAMIANA
Królowa Elżbieta II FeaturedKrólowa Elżbieta i jej niewyobrażalne bogactwa. Same torebki kosztują fortunę!Czytaj dalej
źródło: rp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News