Przygnębiające. Tak wyglądały ostatnie święta księżnej Diany, koszmar

Przygnębiające. Tak wyglądały ostatnie święta księżnej Diany, koszmar Źródło: "Diana: In her own words"

Księżna Diana zmarła w 1997 roku. O śmierci pięknej monarchini mówił cały świat. Okazuje się, że ostatnie lata przez wypadkiem były dla niej potwornych koszmarem. A ostatnie święta na królewskim dworze postanowiła spędzić... samotnie.

Księżna Diana była faworytką Brytyjczyków. Ci zauważali, że ma nie tylko ogromne serce, ale i empatię. Nigdy nie zapominała o najbardziej potrzebujących i zawsze wspierała tych, którzy prosili o pomoc. Gdy jej życie stanęło w martwym punkcie, została sama. Ostatnie święta na królewskim dworze były koszmarem.

Jak księżna Diana spędziła ostatnie święta na dworze? Zostawiła męża i dzieci

W 1995 roku, gdy jej małżeństwo stanęło pod znakiem zapytania, media pytały, w jaki sposób książęca para rozwiąże problem. Oprócz nagonki tabloidów i przestrzegania etykiety, musieli również pamiętać o swoich synach. W listopadzie Diana ogłosiła, że się z kimś spotyka i wiedziała, że będzie musiała ponieść konsekwencje swoich decyzji. Lady D. postanowiła, że usunie się z dworu i jakiś czas będzie sama. Piękna Diana nie widziała przyszłości u boku Karola, a wieść o tym, że on od dawna jest związany z Kamilą nie pozwalała jej spokojnie uczestniczyć w spotkaniach rodzinnych. Odmówiła królowej Elżbiecie udziału we wspólnych obiedzie. Kobieta zabrała więc swoje rzeczy i przeniosła się do Kensington Palace. Podobno jej stan był tak zły, że wzięła tabletki nasenne i spała kilka dni, nie wychodząc z łóżka. Musiała w ten sposób odreagować stres, który zgotował jej mąż i brytyjskie media. Siedem miesięcy później do mediów spłynęła wiadomość o rozwodzie monarchów. Po kilku tygodniach medialnej burzy było wiadomo, że to nowy związek Karola był bezpośrednią przyczyną tragedii dwojga. Diana natychmiast wpadła w ramiona innych mężczyzn, szukając pocieszenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Ten rozwód był przełomem. Przyjaciele, którzy byli w tym momencie blisko księżnej zauważali, że nie powinna być sama. Podobno tygodniami wspominała miesiąc miodowy, który był dla niej koszmarem. Podczas spotkań z bliskimi zaznaczała, że od dawna wiedziała o zdradach męża, ale obowiązki nie pozwalały jej zareagować w porę. Samotne święta Diany z pewnością zapamiętali jej synowie, których tego dnia opuściła. Nie wiadomo jednak, czy mają jej za złe, że zostawiła ich pod opieką ojca.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wigilia Meghan Markle zrujnowana! Cała Wielka Brytania w szoku
  2. Meghan podczas awantury na obiedzie u królowej. Media komentują, skandal wyszedł na jaw
  3. Meghan Markle i księżna Kate się nienawidzą? Wreszcie wiadomo, o co poszło
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  Następny artykuł