Grób księżnej Diany nie wygląda jak żaden inny. Na jego widok odbiera mowę

Grób księżnej Diany nie wygląda jak żaden inny. Na jego widok odbiera mowę Źródło: Viva!

Księżna Diana była jednym z najbardziej znanych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Po 22 latach widok jej grobu szokuje. Turyści nie mogą w to uwierzyć.

Księżna Diana na zawsze odmieniła brytyjską rodzinę królewską. Po tym, jak wzięła ślub z księciem Karolem, nie mogła liczyć nawet na chwilę spokoju. Księżna Walii zginęła tragicznie w sierpniu 1997 roku. Pochowano ją w malowniczym miejscu, które miało być symbolem szacunku do arystokratki.

Mało kto wzbudzał tak ogromne zainteresowanie mediów, jak księżna Diana. Jej styl oraz uroda sprawiały, że uganiali się a nią zarówno paparazzi, jak i adoratorzy. Księżna Walii wielokrotnie musiała uciekać przed wścibskimi dziennikarzami, co irytowało młodą kobietę. W końcu Diana była bardzo osobliwą postacią, nawet na tle brytyjskiej rodziny królewskiej. Głośnym echem odbił się jej rozwód z księciem Karolem, którego Elżbieta II nie mogła zaakceptować.

Księżna Diana zapomniana po latach

Popularność, jaką cieszyła się księżna Diana była ogromna. BBC przeprowadziło plebiscyt "100 Najwybitniejszych Brytyjczyków", w którym była żona księcia Karola znalazła się na trzecim miejscu. Jednak sława i pojawiające się kontrowersje męczyły Dianę, która była zmuszona wciąż uciekać przed paparazzi. Jedna z takich ucieczek zakończyła się tragicznie. Księżna zmarła w wieku 36 lat, a na jej pogrzebie pojawiły się tysiące ludzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Księżna Diana została pochowana na wyspie Althorp. Jej ciało miało spoczywać otoczone naturą i spokojem, którego brakowało jej za życia. Wokół grobowca księżnej znajduje się 36 drzew, które symbolizują długość jej życia. Dookoła rosną także jej ulubione kwiaty - angielskie białe róże, niezapominajki i tulipany.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN jest w ciąży. Pokazała się z bardzo dużym brzuszkiem

2. Nie mieli szans na przeżycie, zmarli na miejscu. Tragedia na zachodzie Polski

Do mediów napłynęły doniesienia zaskoczonych turystów, którzy zauważyli, że grobowiec wygląda na zaniedbany. Wywołało to oburzenie wśród osób twierdzących, że księżna Diana zasługuje na więcej szacunku. Rozrastające się chwasty i mech wskazują na to, że już od dłuższego czasu nikt nie opiekował się wyspą, na której spoczywa ciało tragicznie zmarłej kobiety.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Wielki gwiazdor X-Factor jest pedofilem. Jego ofiarami byli mali chłopcy
  4. Bardzo długo zatajała prawdę o chorobie nowotworowej. Gwiazda "M jak miłość" w końcu zdobyła się na szczere wyznanie
  5. Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej! Ale tym razem nikt się nie cieszy, tysiące Polaków oburzonych

źródło: Viva!

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News