Księżna Diana
.
Klaudia Bochenek - 9 Stycznia 2020

Ostatnie słowa księżnej Diany po 20 latach pokazane światu. Strażak, naoczny świadek, nie mógł dłużej milczeć

Księżna Diana, "Królowa ludzkich serc", odeszła blisko 23 lata temu. W akcji ratunkowej w paryskim tunelu brało udział wiele jednostek ratowniczych, m.in. straży pożarnej i karetek. Naoczny świadek przerwał milczenie i wyznał, co powiedziała do niego Diana w ostatnich chwilach życia i świadomości.

Księżna Diana zanim zmarła w szpitalu, przeszła koszmar - wyciągano ją z wraku rozbitego Mercedesa, robiono masaż serca i podawano tlen. Wiedziała, że jej ukochany nie żyje, ale próbowała walczyć. Strażak, który udzielał jej pomocy, usłyszał jej ostatnie słowa.

Księżna Diana tuż po wypadku była świadoma i przytomna. Nie miała wielu obrażeń

31 sierpnia 1997 roku w tunelu Alma w Paryżu wydarzył się wypadek, który wstrząsnął całym światem, a przede wszystkim brytyjską monarchią i jej sympatykami. "Księżna Diana" nie żyje - nad ranem taka wiadomość obiegła światowe tabloidy i telewizje. Przemieszczała się wraz z kierowcą oraz Dodim Al-Fayedem do innego apartamentu. Samochód miał być śledzony przez paparazzi, a po rozbiciu się Mercedesa na jednym z betonowych słupów, "hieny" nadal miały robić zdjęcia.

TVP obsadzało ją w samych hitachKilka lat temu afera zniszczyła jej karierę. Teraz powróciła i wszystkich wryło, co za metamorfozaCzytaj dalej

Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby w tym straż pożarna, w której wówczas służył 50-letni dziś Xavier Gourmelon. Jako jedyny człowiek na świecie usłyszał ostatnie słowa księżnej Diany.

- Kobieta, która - jak się później okazało - była księżną Dianą, leżała na podłodze z tyłu samochodu. Próbowała się ruszyć, przez co wiedziałem, że żyje. Zauważyłem, że miała uszkodzony prawy obojczyk, poza tym nie miała szczególnych obrażeń. W ogóle nie krwawiła - opowiadał Xavier Gourmelon.

Będąc uwięziona we wraku, wypowiedziała 5 ostatnich słów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Królowe życiaByła cała sina, ciągle płakała. Dagmara Kaźmierska zdradziła, jak wyglądało jej życie, była na skrajuCzytaj dalej

Kiedy Diana zauważyła, że ktoś próbuje osobom znajdującym się w aucie i zobaczyła strażaka, wydusiła z siebie zszokowana: "Mój Boże, co się stało?". Akcja ratunkowa przebiegła sprawnie, strażakom pomagali również ratownicy medyczni. Nie obyło się bez rozcinania blach, a kiedy zgromadzone na miejscu wypadku osoby zorientowały się, że walka toczy się o życie księżnej Diany, robiły wszystko, by komfortowo przewieźć ją do szpitala. Nie wiadomo czy to przez wewnętrzne obrażenia, czy też w wyniku olbrzymiego stresu, zatrzymała się akcja jej serca.

Dzisiaj grzeje:

1. 10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicy
2. Wyciekło nagranie. Film z bijatyki Pięknych i Młodych poraża, wiadomo już kto zaczął

- Chwyciłem jej rękę i poradziłem, by zachowała spokój. Powiedziałem, że chcę jej pomóc. Podałem jej tlen. Byłem przy niej dopóki nie została wyciągnięta z samochodu (...) Wykonałem masaż serca i wkrótce znów zaczęła oddychać. Wierzyłem, że ona przeżyje (…) Wspomnienie tej nocy pozostanie ze mną na zawsze - opowiadał strażak. Księżna Diana zmarła nad ranem w szpitalu, kilka godzin po wypadku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Wnioski o 500 plus zawieszone. 2020 problematycznym rokiem dla rodzin
  3. Lider Boys bezsilny, wybuchł płaczem. Usłyszał przytłaczającą wiadomość, dramat gwiazdy disco polo
  4. Serialowy Paździoch nie wygląda dobrze. Zmaga się z chorobą, jest coraz gorzej
  5. Jaruś z Chłopaków do wzięcia się załamał. Ostry film dla dorosłych z jego udziałem trafił do sieci

Edyta GórniakZłe rzeczy dzieją się z Edytą Górniak. Jej wygląd zmienił się drastycznieCzytaj dalej

Źródło: RMF

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News