Meghan Markle podzieli los księżnej Diany? Harry: "Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą"

Meghan Markle podzieli los księżnej Diany? Harry: "Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą" Źródło: Wikimedia Commons/Northern Ireland Office

Księżna Diana miała tragiczną historię na dworze królewskim. W końcu to pościg fotoreporterów doprowadził do niesławnego wypadku. Książę Harry obawia się, że jego żona podzieli los "Lady D.".

Księżna Diana w 1997 roku osierociła Harry'ego i Williama, ginąc w straszliwym wypadku. Dla młodych książąt było to traumatyczne wydarzenie, które odcisnęło na nich szczególne piętno. Teraz książę Harry robi wszystko, żeby jego żona nie podzieliła losu ego matki.

Meghan Markle jak księżna Diana. Książę Harry wolałby tego uniknąć

Przyjęło się mówić, że księżna Diana była ofiarą mediów. Choć sama przy pomocy dziennikarzy ujawniała swój dramat na dworze królewskim, ostatecznie obróciło się to przeciwko niej. "Lady D." zginęła w wypadku, uciekając w luksusowej limuzynie przed wszędobylskimi paparazzi

Dlatego też Harry jest wyjątkowo wyczulony na zbytnie zainteresowanie mediów osobą jego żony. Gdy jedna z gazet dotarła do prywatnej korespondencji i opublikowała ją na swoich łamach, książę Sussex nie wytrzymał i poszedł z mediami na otwartą wojnę.

- Moja żona stała się jedną z najnowszych ofiar brytyjskiej prasy brukowej, która prowadzi kampanie przeciwko ludziom bez zastanowienia się nad konsekwencjami. Widziałem, co się dzieje, gdy ktoś, kogo kocham, zostaje upokorzony do tego stopnia, że nie jest już traktowany ani postrzegany jako prawdziwa osoba. Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił - mówił książę Harry przed podjęciem radykalnych kroków.

Książę Harry zdecydował się na radykalne kroki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Książę Harry stwierdził, że nie będzie bagatelizował działań tabloidu i zdecydował się na pozew. Na razie nie poinformowano o tym, który konkretnie list został ujęty w pozwie. Parę książęcą reprezentować będzie kancelaria prawna Schillings, która podała informacje o oskarżeniu "Mail on Sunday" m.in. za naruszenie prywatności.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Nastolatka poszła spać z ładującym się telefonem przy głowie. Nie żyje

Sprawa wywołała niemałe poruszenie w Wielkiej Brytanii, bo Meghan Markle jest nieustannie na celowniku mediów. Zarzuca jej się, że nadmiernie chroniąc swoją prywatność, narusza tradycję rodziny królewskiej, której życiem prywatnym żyją Brytyjczycy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Agata Duda założyła takie buty, że aż oczy bolą od patrzenia. Zdjęcie z Brukseli podbija sieć
  4. Jackowski twierdzi, że na polskich ulicach dojdzie niedługo do strasznych wydarzeń. Jego wizja budzi niepokój
  5. Co za kompromitacja, Gessler o tym milczy. Kolejna restauracja po "Kuchennych Rewolucjach" upadła
     

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł