Tak wyglądała księżna Diana w dniu ślubu. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że jej życie zamieni się w piekło (FOTO)

Tak wyglądała księżna Diana w dniu ślubu. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że jej życie zamieni się w piekło (FOTO) Źródło: pixabay/skeeze

Księżna Diana nie miała łatwego życia na królewskim dworze, o jej prywatnych dramatach słyszał cały świat. Kiedy spojrzy się na jej zdjęcia ślubne, łzy same cisną się na policzki. Nie wiedziała jeszcze, że jej największe błogosławieństwo będzie jej przekleństwem.

Księżna Diana, mimo że zmarła już 21 lat temu, wciąż budzi ogromne emocje wśród Brytyjczyków. Jej burzliwy okres na królewskim dworze na zawsze odcisnął piętno na historii brytyjskiej monarchii. W trakcie małżeństwa przeszła przez piekło, podczas ślubu nie spodziewała się, na co się pisze.

Księżna Diana nie wiedziała, co ją czeka

Rodzina nie spodziewała się po małej Dianie Spencer oszałamiającej kariery. Choć wywodziła się ze szlacheckiej rodziny, jej ojciec zaczął już załamywać ręce. W akcji rezygnacji wysłał ją do Institut Alpin Videmanette, szwajcarskiej szkoły dla potomkiń wysokich rodów, które nie miały szans na karierę. Edukacja miała przygotować je do zostania perfekcyjną panią domu na szlacheckim dworze. Diana w szkole długo nie wytrzymała i wróciła do domu.

Na rodzinnym dworze poznała księcia Karola. Mimo braku wspólnych tematów wpadła w oku młodemu księciu. Relacja między parą rozkwita, co podchwytują media. W końcu kończy się to ślubem. Wydawałoby się, że dla Diany to ogromny łut szczęścia. Nikt nie wieścił jej wielkiej kariery, a ona została członkinią rodziny królewskiej. Jednak nie wiedziała, co przyniesie przyszłość.

Księżna Diana na królewskim dworze przeszła przez piekło

Diana po ślubie urodziła Karolowi dwójkę synów. Książę nie ukrywał zawodu przy drugim dziecku, bo marzył o córce. Jednak sama księżna odnalazła w macierzyństwie swoje powołanie. Kiedy relacje z mężem zaczną się pogarszać, macierzyństwo zostaje jej jedyną oazą spokoju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Karol po jakimś czasie przestaje interesować się żoną i zaczyna ją zdradzać. Księżna Diana wykorzystuje to, że media są nią zachwycone, i zaczyna publicznie mówić o swojej depresji oraz tragicznym stanie małżeństwa. Przeżyła kilka prób samobójczych, okaleczała się, walczyła z bulimią. Media i Wielka Brytania stały po jej stronie, ale to wciąż za mało, żeby zapewnić jej równowagę psychiczną.

W końcu dochodzi do głośnego i medialnego rozwodu. Wykończona psychicznie Diana przechodzi kolejny dramat - dekretem królowej Elżbiety II, nie może wychowywać swoich dzieci - dostaje jedynie zgodę na czasowe wizyty.

31 sierpnia w 1997 roku kończy się dramat księżnej - Diana ginie w tragicznym wypadku w Paryskim tunelu, co wywołuje wielkie zamieszanie na całym świecie. Brytyjczycy byli załamani śmiercią księżnej Walii. Kiedy brała ślub z księciem Karolem, na pewno inaczej sobie wyobrażała swoją przyszłość.

Źródło: Flickr/Joe Haupt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn słynnej piosenkarki popełnił samobójstwo. Gwiazda była bita przez męża. Dopiero po roku wyjawiła całą prawdę
  2. Znana aktorka TVP w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi. Ojcem jest znany aktor
  3. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News