Na widok grobu księżnej Diany robi się słabo. Rodzina królewska ukryła ciało, spoczywa w innym miejscu, niż wszyscy myślą

Na widok grobu księżnej Diany robi się słabo. Rodzina królewska ukryła ciało, spoczywa w innym miejscu, niż wszyscy myślą Źródło: Wikimedia

Księżna Diana była ulubienicą tłumów. Jej tragiczna śmierć wstrząsnęła światem. Brytyjczycy wciąż ciepło wspominają "Królową ludzkich serc", lecz wyciekły informacje, które zdumieją wielu fanów zmarłej.

Księżna Diana zginęła tragicznie w 1997 roku w wypadku samochodowym. Auto, którym podróżowała, uciekało przed paparazzi i uderzyło w filar tunelu Alma. Księżna zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Jej przedwczesna śmierć wywołała wiele kontrowersji oraz doczekała się wielu teorii spiskowych.

Do mediów dotarły również zdjęcia, przedstawiające grób księżnej Diany. Nie wszyscy wiedzą, że jej ciało spoczywa w zupełnie innym miejscu, niż powszechnie informowano.

Księżna Diana zginęła tragicznie w wypadku samochodowym

Diana Frances Spencer po swojej śmierci nie została pochowana na terenie posiadłości swojej rodziny. Jej brat, hrabia Charles Spencer twierdzi, że rodzina królewska ukryła jej ciało w innym miejscu, aby uniknąć ewentualnego sprofanowania grobowca, czego potencjalnie mogliby się dopuścić fani księżnej.

- Diana nie jest pochowana na terenie posiadłości swojej rodziny jak zawsze było mówione. Rodzina królewska chciała uniknąć sprofanowania grobu przez niektórych wielbicieli Diany i ukryła ciało w innym miejscu, niż wszyscy myślą. (…) Komunikat dla ludzi był taki, że Diana spoczywa w rodzinnym grobie w Althorp Park, gdzie trzeba było zapłacić koło 20 dolarów, żeby oddać hołd księżnej - powiedział hrabia Spencer.

Trumna ze szczątkami księżnej obecnie znajduje się na terenie posiadłości należącej do jej brata Charlesa i jest otwarta dla zwiedzających. Pomnik postawiono na niewielkiej wyspie otoczonej jeziorem, która była w dzieciństwie ulubionym miejscem zabaw Diany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Księżna Diana spoczywa w zaniedbanym miejscu?

W mediach pojawiło się zdjęcie nagrobka księżnej. Autorem fotografii jest prywatny kucharz Diany, Darren McGrady. Pomnik zdaniem wielu internautów wygląda na zaniedbany i brudny. Jest też zarośnięty krzakami. McGrady sugeruje, że miejsce spoczynku księżnej zasługuje na lepsze traktowanie.

- Zawsze mówiłem, że Diana powinna być pochowana w Great Brington, obok ojca, którego kochała i 19 pokoleń rodu Spencerów - skomentował mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia

2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Zdjęcie wywołało dyskusję w sieci. Wielbiciele zmarłej księżnej są oburzeni. Pojawiły się negatywne komentarze, kierowane w stronę właścicieli terenu, na którym spoczywa Diana. Głos w sprawie zabrał rzecznik posiadłości Althorp.

- Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są jednak sukcesywnie usuwane - skomentował rzecznik.


twitter / darrenmcgrady

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. 62-letnia gwiazda po wielu operacjach plastycznych pokazała się w bikini. Tylu zszokowanych fanów dawno świat nie widział
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Najsmutniejszy pies jechał samotnie autobusem. Finał jego historii kruszy serca
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł