Polscy księża w furii po słowach papieża. "To ma być darmowe"

Polscy księża w furii po słowach papieża. "To ma być darmowe" Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Tânia Rêgo/ABr)

Polscy księża bez wątpienia nie będą zadowoleni. Papież Franciszek poruszył niezwykle głośny w polskim Kościele temat, a jego opinia stoi w opozycji do poglądów wielu krajowych duchownych.

Temat cenników za sakramenty oraz kolędę wielokrotnie wywoływał już ogromne kontrowersje. Mediom udało się także przyłapać katolickich księży na wygłaszaniu jednoznacznych zdań, według których wierni powinni uiszczać opłatę za odprawienie chrztu, czy też pogrzebu.

Księża będą wściekli

Do tematu odniósł się więc w czasie audiencji także papież Franciszek. Co stwierdził wpływowy duchowny przed tysiącami wiernych? ZOBACZ TAKŻE: ISIS w Polsce! Służby w akcji - Ile za to trzeba zapłacić? Nic, bo za Mszę się nie płaci! Msza jest ofiarą Chrystusa darmo daną. Odkupienie jest darmowe. Jeśli chcesz złożyć ofiarę - uczyń to, ale za Mszę się nie płaci. Ważne, aby to zrozumieć - powiedziała stanowczo głowa Kościoła.

Papież zmieni oblicze wspólnoty?

Czy wielu polskich księży zmieni zdanie i będzie przestrzegało zaleceń papieża? Wierni mają nadzieję, że już wkrótce tak właśnie się stanie. Liczni katolicy są bowiem coraz bardziej przywiązani do skromnej wizji wspólnoty, którą promuje Franciszek. Oni także twierdzą, że cenniki sakramentów nigdy nie powinny powstawać, gdyż to odczucia duchowe, a nie pieniądze są najważniejsze w życiu wierzącego człowieka. ZOBACZ TAKŻE: Uśmiercą 2-latka. Tak zdecydował europejski sąd Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News