Nie ukryjecie się! Publikujemy interaktywną MAPĘ księży pedofilów w Polsce, mogą być w Twoim kościele
Mateusz Wysokiński - 3 Października 2018

Nie ukryjecie się! Publikujemy interaktywną MAPĘ księży pedofilów w Polsce, mogą być w Twoim kościele

Księża pedofile nie mogą czuć się bezpieczni. Ukrywane przez lat sprawy molestowania seksualnego nieletnich, jak też pobłażanie w sprawach karnych mają się skończyć. Dzisiaj każdy może sprawdzić, czy w jego mieście doszło do przestępstwa. Ruszyła Interaktywna Mapa Księży Pedofilów.

Księża pedofile są zmorą kościoła katolickiego na całym świecie. Wybuchające zewsząd skandale z przedstawicielami tej instytucji różnego szczebla zaczęły budzić niepokój opinii publicznej. W związku z medialnym zainteresowaniem sprawą, a także chęcią napiętnowania popełnianych przestępstw ruszyła Interaktywna Mapa Księży Pedofilów. Zadaniem tej inicjatywy ma być informowanie o nadużyciach ze strony członków kleru.

Księża pedofile przestaną być bezkarni?

Za stworzenie inicjatywy odpowiada Artur - twórca i właściciel bloga Ateista na Amen. Na podstawie ogólnodostępnego rejestru przestępców seksualnych oraz znanych, medialnych spraw karnych sprzed lat stworzył mapę, która według jego słów nie ma być próbą linczu osadzonych, a pokazaniem skali problemu. - Pojawiły się głosy krytyczne, których – szczerze powiedziawszy – spodziewałem się od początku. Były to zarzuty, że wytykanie palcami jedynie księży, a nie wszystkich przestępców na tle seksualnym, jest nieuczciwe. Za główny argument podawano fakt, że nie udowodniono, aby wśród duchownych pedofilia była zjawiskiem występującym na szerszą skalę, niż w przypadku innych zawodów. Osobiście uważam ten argument za nietrafiony, ponieważ cały problem z pedofilami Kościoła Katolickiego polega na ukrywaniu aktów przestępstw, przez co nie mamy pojęcia jaka jest skala nadużyć. Możemy tylko domyślać się jak ta bezkarność wpływa na liczbę ofiar przypadających na jednego przestępcę - tłumaczy. Jak mówi twórca, ma w planach jak najczęstsze aktualizowanie mapy o nowe treści. Tak, aby stworzyć jak najbardziej wiarygodny obraz problemu pedofilii w polskim kościele. - Mapa będzie aktualizowana z każdym opublikowaniem nowej wersji Rejestru Przestępców na Tle Seksualnym (...) Obecnie nie zawiera ona przestępców znajdujących się w zakładach karnych, aresztach, jednostkach dla chorych psychicznie oraz tych, którzy nie potwierdzili swojego miejsca przebywania.Podczas następnej aktualizacji zostaną umieszczone osoby, w przypadku których znane jest prawdopodobne, ale niepotwierdzone, miejsce przebywania. Stale pracuję nad pozyskaniem danych księży pedofilów, aby ujawnić nazwiska i zdjęcia wszystkich duchownych z prawomocnym wyrokiem - powiedział autor na swoim blogu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
"Kler""Kler" już w kinach. Internauci ostro komentują premierę filmu [MEMY]Czytaj dalej

Interaktywna Mapa Księży Pedofilów-gdzie ją zobaczyć?

Autor, udostępnił swoje dzieło na swoim blogu całkowicie za darmo. Jest to nic innego, jak zmodyfikowana wersja Google Maps, który jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Mapę publikujemy także na naszej stronie:
[category-link]ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tak pomaga ojciec Rydzyk! Aż wierzyć się nie chce, ręce opadają
  2. Przełomowy dzień! Polacy żądają JAWNEJ walki z pedofilią w Kościele
  3. Papież Franciszek odważnie to ujawnił! “Kusiła mnie kobieta”
michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News