Księża pedofile czują się bezkarni wiedząc, że Kościół w większości przypadków nie podejmuje działań mających na celu doprowadzenie ich przed wymiar sprawiedliwości. Wierni chcą więc sami walczyć z tym procederem. W nagłośnieniu skandali mają pomóc takie akcje, jak ta przygotowana w Warszawie.

Księża pedofile są obecnie jednym z największych problemów Kościoła. Na całym świecie ujawniane są coraz to nowsze skandale dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych. Społeczeństwo nie godzi się na takie postępowanie księży i stara się wymóc oddolnymi akcjami konkretne decyzje władz kościelnych i państwowych wobec pedofilów w sutannach.

Księża pedofile celem Warszawskiej akcji

Most Gdański w stolicy stał się miejscem dla bardzo wymownej akcji. Na barierkach przy jednym z przejść zawisły cztery kukły symbolizujące dzieci molestowane przez księży. Za głowy posłużyły balony z namalowanymi smutnymi minami, a pod nimi znalazły się tabliczki z imionami, wiekiem i hasłem „ofiara księdza”. Kukły mają również na sobie charakterystyczne ubrania ministrantów.

–  Pokrzywdzeni chcą być zauważeni. Chodzi o nacisk na opinię publiczną, bo to nie jest marginalny problem. Myślę, że w skali Polski to są tysiące pokrzywdzonych. Kościół stosuje w tym temacie politykę milczenia, a to powoduje eskalację takich oznak niezadowolenia – powiedział portalowi WawaLove Artur Nowak, mający na swoim koncie książkę „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”.

Jak podaje portal naTemat.pl, na samym Moście Gdańskim zawisł również duży transparent głoszący „stop pedofilom w sutannach”. Cała instalacja miała zawisnąć ok. godziny 5:30, w związku z czym była widoczna dla wszystkich kierowców już w godzinach porannych, na które przypada największe zagęszczenie ruchu.

Wierni mówią „dość”

Warszawski happening to kolejny znak od społeczeństwa dający do zrozumienia, że Kościół nie radzi sobie z problemem pedofilów w sutannach. Władze kościelne często latami nie ujawniają skandali związanych z wykorzystywaniem nieletnich przez duchownych. Co więcej, często zdarza się, że recydywiści po jakimś czasie wracali do pracy z małoletnimi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

Najgłośniejszą akcją wymierzoną przeciwko księżom pedofilom jest „Baby Shoes Remember”. W jej ramach na ogrodzeniach kościołów i plebanii powieszono dziecięce buciki symbolizujące ofiary duchownych. Takie symbole pojawiły się pod koniec sierpnia w dwudziestu polskich miastach.

– Kiedy ci, którzy domagają się sprawiedliwości łączą się, to ci, którzy chcą zaprzeczać, stają się wyizolowaną mniejszością – tak brzmi oficjalne motto polskiej odsłony akcji.

Księża niestety po raz kolejny dali do zrozumienia, że jest to dla nich temat wielce niewygodny. W Szczecinie ksiądz zamierzał przerwać nagrywanie całej manifestacji oraz zabrać smartfona jednej z kobiet, która filmowała wydarzenie. Na polecenie księdza pojawiły się również osoby zdejmujące dziecięce buciki z kościelnego ogrodzenia.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Abp. Gądecki ogłosił kim są „lepsi Polacy”. Burza po słowach hierarchy
  2. Tadeusz Rydzyk drży ze strachu. Prokuratura wparuje do fundacji
  3. Kościół odrzucił go przez niepełnosprawność. Szokujące wyznanie 

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa

źródło: naTemat.pl

Zobacz również