Księża jej tego nie darują. Katolicka minister wzięła homoseksualny ślub

Księża jej tego nie darują. Katolicka minister wzięła homoseksualny ślub

Uchwała Bundesratu o dopuszczeniu małżeństw homoseksualnych wywołała w Niemczech duże poruszenie i skłoniła wiele jednopłciowych par do legalizacji związku. Przykład obywatelom dała minister ochrony środowiska Barbara Hendricks, która oświadczyła się swojej partnerce. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Hendricks reprezentuje katolicką partię.

Hendricks pobrała się ze swoją wybranką po 20 latach związku. Do swojej orientacji seksualnej niemiecka minister przyznała się w 2013 roku, natomiast trzy lata później wyznała jak długo już znają się ze swoją partnerką Valerie.

Romans w Bundestagu

65-letnia minister z ramienia SPD wyjawiła, że Valerie poznała u ich wspólnych przyjaciół. Często spotykały się również w niemieckim parlamencie, gdzie jej obecna żona pracowała. Jak ujawnia Hendricks ich znajomość rozwijała się dosyć długo, a "miłość rodziła się powoli". Żona niemieckiej polityk jest od niej o 9 lat młodsza i obecnie pracuje jako nauczycielka. Orientacja seksualna nie przeszkadza Hendricks w reprezentowaniu ruchów katolickich. Minister ochrony środowiska mimo że należy do lewicowego SPD, jest zrzeszona również w Centralnym Komitecie Niemieckich Katolików. Jak tłumaczy, swoim "coming outem" chciała dodać odwagi lesbijkom, które boją się ujawnić. Źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News