Księża będą zabierać pieniądze z komunii. Trzeba je oddać

Księża będą zabierać pieniądze z komunii. Trzeba je oddać Źródło: Pexels

Żartobliwe pytanie o "znikające" pieniądze z komunii znane jest każdemu. Dotychczas przyczyną magicznego zniknięcia byli rodzice, którzy za pozyskaną gotówkę kupowali coś do domu lub dla dziecka. Jednak w pewnej parafii komunijny prezent ma obowiązek trafić... do księdza.

I Komunia to dla chrześcijan dzień niezwykle ważny. Dotychczas Kościół tępił otrzymywanie przez dzieci kosztownych prezentów i pieniędzy. Twierdzono, że dzieci powinny się skupić bardziej na przeżyciu duchowym, niż na otrzymanych dobrach. Tym razem jednak sytuacja jest odwrotna, a ksiądz w jednym z polskich kościołów postanowił zrobić użytek z prezentów dzieci.

Dzieci mają nakaz przynieść kopertę z pieniędzmi

Nie od dziś wiadomo, że urządzenie I Komunii jest rzeczą drogą, nie tylko ze względu na koszty wynajęcia sali, ale również przez opłaty na księdza, organistę i dekorację kościoła. Jedna z użytkowniczek Facebooka ujawniła dodatkową opłatę w jej kościele - ofiarę misyjną finansowaną z pieniędzy dzieci. Jest to obowiązkowy element Białego Tygodnia. W komentarzach pod wpisem zapanowało oburzenie. Zdecydowana większość potępiała tego typu postępowanie ze strony kościoła. Określali je mianem "legalnych" oszustw. Bardziej niepokojący jest fakt, że w niektórych parafiach wysokość ofiary jest podana dokładnie, co do złotówki. Co więcej, jeśli takiej się nie uiści, nazwisko kogoś, kto jej nie opłacił, ogłaszane przed wszystkimi zgromadzonymi w kościele. Częstą praktyką jest również dawanie przez księdza specjalnej koperty z obrazkiem, która ma zostać później zwrócona. Tego typu zachowania skłania ludzi do zwracania jej z "wyposażeniem". Pieniądze z komunii powinny zostać w rękach dzieci. To są ich prezenty, a nie księdza - taką opinię podziela większość matek. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niestety. Doda potwierdza NAJGORSZE informacje mediów
  2. Katarzyna Dowbor pobita przez alkoholika! Jego tożsamość SZOKUJE
  3. Nie żyje znana aktorka. Syn opublikował jej zdjęcie tuż przed śmiercią
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News