Żartobliwe pytanie o „znikające” pieniądze z komunii znane jest każdemu. Dotychczas przyczyną magicznego zniknięcia byli rodzice, którzy za pozyskaną gotówkę kupowali coś do domu lub dla dziecka. Jednak w pewnej parafii komunijny prezent ma obowiązek trafić… do księdza.

I Komunia to dla chrześcijan dzień niezwykle ważny. Dotychczas Kościół tępił otrzymywanie przez dzieci kosztownych prezentów i pieniędzy.

Twierdzono, że dzieci powinny się skupić bardziej na przeżyciu duchowym, niż na otrzymanych dobrach. Tym razem jednak sytuacja jest odwrotna, a ksiądz w jednym z polskich kościołów postanowił zrobić użytek z prezentów dzieci.

Dzieci mają nakaz przynieść kopertę z pieniędzmi

Nie od dziś wiadomo, że urządzenie I Komunii jest rzeczą drogą, nie tylko ze względu na koszty wynajęcia sali, ale również przez opłaty na księdza, organistę i dekorację kościoła.

Jedna z użytkowniczek Facebooka ujawniła dodatkową opłatę w jej kościele – ofiarę misyjną finansowaną z pieniędzy dzieci. Jest to obowiązkowy element Białego Tygodnia. W komentarzach pod wpisem zapanowało oburzenie. Zdecydowana większość potępiała tego typu postępowanie ze strony kościoła. Określali je mianem „legalnych” oszustw.

Bardziej niepokojący jest fakt, że w niektórych parafiach wysokość ofiary jest podana dokładnie, co do złotówki. Co więcej, jeśli takiej się nie uiści, nazwisko kogoś, kto jej nie opłacił, ogłaszane przed wszystkimi zgromadzonymi w kościele.

Częstą praktyką jest również dawanie przez księdza specjalnej koperty z obrazkiem, która ma zostać później zwrócona. Tego typu zachowania skłania ludzi do zwracania jej z „wyposażeniem”.

Pieniądze z komunii powinny zostać w rękach dzieci. To są ich prezenty, a nie księdza – taką opinię podziela większość matek.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety. Doda potwierdza NAJGORSZE informacje mediów
  2. Katarzyna Dowbor pobita przez alkoholika! Jego tożsamość SZOKUJE
  3. Nie żyje znana aktorka. Syn opublikował jej zdjęcie tuż przed śmiercią

Oto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]

Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]