„Fakt. Tak było naprawdę” to książka napisana przez byłego redaktora naczelnego dziennika Fakt, Grzegorza Jankowskiego. Jego publikacja niedługo zostanie wycofana ze sprzedaży. Powodem tego ma być ukazanie w niej informacji niewygodnej dla byłego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego – Edmunda Krasowskiego.

O wycofanie książki ze wszelkich księgarni zabiegał sam Krasowski. Powodem, dla którego miał to zrobić, była rozmowa telefoniczna, która odbyła się między Jankowskim a Kaczyńskim, a która została opisana w książce. Lider PiS miał bowiem dzwonić do byłego naczelnego Faktu i prosił go, by nie pisać o tym, że Krasowskiego zatrzymała policja za jazdę pod wpływem alkoholu.

Krasowski od razu skierował sprawę do sądu. Wymiar sprawiedliwości przyznał mu rację i uznał, że sprzedaż książki należy wstrzymać. Sam Krasowski tłumaczy, że to nie jego złapano na jeździe po pijanemu, a innego członka PiS – Leonarda Krasulskiego. Pomyłka ma wynikać ze zbieżności nazwisk.

Autor książki jest jednak całkowicie innego zdania. Według niego, to faktycznie Krasowski miał zostać zatrzymany i to jego nazwisko padło podczas opisanej rozmowy telefonicznej z Kaczyńskim. Jankowski zwraca też uwagę na dziwne zachowanie sądu, który decydował uprzednio nie kontaktując się ani z nim, ani z wydawcą – wydawnictwem The Facto. Stojący na jego czele Igor Zalewski oświadczył, że sprawą już zajął się prawnik.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: newsweek.pl
pt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.