Książka
Unsplash.com Chris Benson
Konrad Karpiuk - 24 Maja 2020

Czytał książkę, nagle zobaczył swoje nazwisko i od razu pobladł. Oskarżono go o straszne rzeczy

W jego ręce trafiła książka, nie spodziewał się co znajdzie w jej treści. Gdy dotarł do momentu, w którym było jego nazwisko, wstrzymał oddech. Czytając dalszą treść poważnie się oburzył, nie mógł pozostawić tego bez komentarza. Powiedział o wszystkim w telewizji, jak sam później przyznał, to było jedno z najgorszych oskarżeń jakich w życiu usłyszał.

Książka aktywisty i dziennikarza śledczego Ronana Farrowa odbija się teraz szerokim echem w USA. Dzieło "Catch and Kill: Lies, Spies, and a Conspiracy to Protect Predators" (ang. Złap i zabij - kłamstwa, szpiedzy i spisek ukrywający oprawców) miało zdradzić kulisy przestępstw seksualnych w show-biznesie. Jeden z oskarżonych stwierdził, ze zarzuty wobec niego są nieprawdziwe.

Książka, która ujawniła wiele skandali. Dziennikarz znalazł tam swoje nazwisko

Na kartach książki pojawiło się nazwisko Matta Lauera, byłego dziennikarza NBC i gospodarza śniadaniowego programu "The Today Show". Według Farrowa prezenter miał zgwałcić koleżankę z pracy Brooke Nevils w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Do gwałtu miało dojść w pokoju hotelowym, kobieta twierdzi, że była zbyt pijana, aby zgodzić się na stosunek.

[view-post id=409867]

- To oskarżenie było jedną z najgorszych i najbardziej brzemiennych w skutkach rzeczy, jakie kiedykolwiek wydarzyły się w moim życiu. To było druzgocące dla mojej rodziny i oburzająco zostało użyte do sprzedaży książek - zaprzeczył Matt Lauer w rozmowie z magazynem "People".

Oskarżony przyznał się do "niewłaściwych zachowań seksualnych", ale podtrzymuje, że oskarżenia są bezpodstawne

Były dziennikarz NBC przyznał, że ma na koncie "niewłaściwe zachowania seksualne" wobec współpracowników, za co zresztą został zwolniony w 2017 roku. Przeprasza za to i twierdzi, że żałuje, jednak zaznacza także, że do gwałtu w 2014 roku nie doszło. Po tej publikacji będzie trudno mu się bronić.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
2. Radosna nowina w pałacu prezydenckim. Chodzi o Kingę Dudę, gratulacje

W książce podsumowano wiele lat działania autora, w których demaskował afery ukrywania przestępców seksualnych w show-biznesie. Jego artykuł współtworzony z dziennikarzami "The New Yorker" wyjawił prawdę o hollywoodzkim producencie Harvey'u Weinsteinie. Za reportaż dziennikarze zostali nagrodzeni Pulitzerem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 2-latka walczy o życie. Na jej ciało wylał się wrzący olej
  2. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka
  3. Sytuacja jest bardzo poważna. Media obiegła smutna wiadomości o Tomaszu Stockingerze
  4. W Polsce ruszyły testy nowego leku na koronawirusa. Wstępne wyniki są bardzo dobre
  5. Wojciech Mann skrywał sekret, o którym niemal wszyscy zapomnieli. Odkryto jeden fakt z jego życia, trudno sobie go wyobrazić w podobnej roli
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Zdrowy sen pozycja spaniaJaką pozycję przyjmujesz do spania? Niezwykle ważna rzecz, zdradza najważniejszą prawdę o tobieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News