Książę William, członek brytyjskiej rodziny królewskiej, będzie bohaterem najnowszego numeru magazynu Attitude. William wystąpił w sesji fotograficznej oraz udzielił gazecie wywiadu. Najnowszy numer czasopisma ukaże się 22 czerwca.

Książę William zaprosił redakcję gazety oraz przedstawicieli społeczności LGBT do pałacu Kensington już w maju (red. królewska rezydencja w Kensington Gardens). Podczas spotkania wysłuchał on opowieści o problemach, z jakimi zmaga się na co dzień środowisko homoseksualistów. Wizytę zwieńczyła sesja fotograficzna, dzięki której William pojawi się na okładce nowego numeru.

Książę zaznaczył, że żaden człowiek nie może być prześladowany ze względu na swoją orientację seksualną czy jakichkolwiek innych powodów. William stwierdził, że młodzi ludzie, przedstawiciele mniejszości seksualnych, zmagają się każdego dnia z nienawistną postawą ze strony innych osób. „Powinniście być dumni z tego, kim jesteście!” – dodał.

Jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy przedstawiciel brytyjskiej rodziny wystąpił w magazynie dla homoseksualistów. Również nigdy wcześniej nikt ze słynnej British Royal Family tak otwarcie i pozytywnie nie odnosił się do ruchu LGBT. Najnowsze wydanie gazety Attitude ukaże się na terenie Wielkiej Brytanii 22 czerwca.

william2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: tvnrain.ru

Józef Gawron

...

Zobacz również